Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jaro se hlásí. Kde si najdete práci (nejen) na sezónu?

Tipy a články: Jaro se hlásí. Kde si najdete práci (nejen) na sezónu?

Nová sezóna se blíží a firmy hlásí: potřebujeme spoustu šikovných lidí. V těchto 5 oborech si najdete dobrou práci na letošní jaro a léto – ale když se osvědčíte a budou zakázky, zůstat můžete i déle.

1. RESTAURACE A HOSPODY

» Ukázat 5.300 čerstvých nabídek

  • Jaro probudí nejen zahrady, ale i zahrádky – myšleny jsou ty restaurační. Hospodám a restauracím se v turistické sezóně bude hodit doslova každá ruka. Podniky po celé zemi proto už teď hledají servírky/číšníky, kuchaře, výčepáky, pizzaře nebo třeba obsluhu grilů. V gastronomii se hodně naběháte, ale zase si dost vyděláte na „dýškách“.

2. STAVEBNICTVÍ

» Ukázat 4.500 čerstvých nabídek

  • Stavební firmy teď hledají šikovné kolegy na nejrůznější profese: zedník, svářeč, zámečník, stavbyvedoucí, asfaltář, řidič, montér… Sezónní uplatnění ve stavebnictví ale seženete, i když vám tato odborná kvalifikace chybí – firmy na jaře a v létě potřebují třeba i pomocné dělníky na stavbách.

3. ŘEMESLNÉ A MANUÁLNÍ PRÁCE

» Ukázat 3.800 čerstvých nabídek

  • Lakýrníci, údržbáři, montéři, truhláři, elektrikáři, stěhováci, nástrojaři: také v těchto (a mnoha dalších řemeslných)  profesích se můžete v nové sezóně těšit na zajímavé nabídky firem. Prozkoumejte ty, které už nyní visí na Prace.cz – máme jich tu pro vás skoro čtyři tisícovky.

4. HOTELY A CESTOVNÍ RUCH

» Ukázat 900 čerstvých nabídek

  • Hotely, penziony a cestovní kanceláře nabízejí práci recepčním, barmanům, pokojským, specialistům na rezervace zájezdů, delegátům nebo animátorům. Pokud budete v kontaktu s klienty a turisty, bude se určitě hodit alespoň základní znalost cizího jazyka. Láká vás strávit letošní sezónu v cizině? Zkuste prozkoumat nabídky právě v tomto oboru. Zkušenost ze zahraničí po svém návratu skvěle zúročíte v životopise.

5. ZEMĚDĚLSTVÍ, LESNICTVÍ A EKOLOGIE

» Ukázat 860 čerstvých nabídek

  • V klimatizované kanceláři trpíte? Najděte si na sezónu práci venku: na zahradě nebo třeba v lese. Můžete se starat o rostliny nebo zvířata, servisovat zemědělskou techniku, obstarávat městskou zeleň, ošetřovat ovocné stromy… Trávit den venku a ještě si přitom vydělat – to je podle dřívějšího průzkumu agentury STEM/MARK vysněná práce pro velkou část Čechů.

KAM DÁL?

Přejít na hledání práce

Lákavý životopis: udělejte ho hlavně názorný

Právník radí: novinka v dohodách o provedení práce

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz