Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jazyková škola? Raději s certifikátem!

Tipy a články: Jazyková škola? Raději s certifikátem!

Chcete rozvíjet své jazykové kompetence a sháníte dobrý jazykový kurz? Vybíráte kvalitního dodavatele firemního jazykového vzdělávání? Není to vždy jednoduché. Na českém trhu fungují stovky jazykových škol a jejich úroveň je často proměnlivá. Ohodnotit školu před tím, než její služby vyzkoušíte, může být velmi náročné.

Již v roce 2003 byla z iniciativy jazykových škol, jejichž cílem je poskytování kvalitního jazykového vzdělání a kultivace tohoto odvětví na našem trhu, založena Asociace jazykových škol České republiky. Toto sdružení nastavilo standardy kvality odpovídající dobré evropské praxi. I díky tomu se Asociace stala přidruženým členem evropského sdružení pro kvalitní jazykové služby EAQUALS.

Všechny členské školy musí pravidelně procházet inspekcí. Při inspekci musí škola mimo jiné prokázat, že má vysoce kvalifikovaný lektorský sbor, pracuje s kvalitními výukovými programy a disponuje dostatečným odborným i technickým zázemím pro učitele i studenty.

Asociace je jediným profesním sdružením, které v České republice ověřuje kvalitu práce jazykových škol v souladu s evropskými standardy. Aby ještě více zdůraznila tuto skutečnost, změnila v roce 2010 svůj název na ACERT – Asociace certifikovaných jazykových škol. Logo ACERT se tak stává významným faktorem pro hodnocení kvality jazykových škol.

Zjistit před výběrem školy více, než jen marketingová hesla, může být značně náročné. Inspekce ACERT za vás předem systematicky hodnotí a ověřuje, zda má jazyková škola předpoklady pro poskytování kvalitních služeb.

Asociace certifikovaných jazykových škol je otevřeným sdružením, jehož členem se může stát každá škola, která úspěšně projde inspekcí. Mezi členy jsou školy malé i větší, školy z Prahy, krajských měst i školy lokální. Jediným společným rysem je nadstandardní péče o kvalitu poskytovaných služeb.

Netvrdíme, že školy, které nejsou členy Asociace certifikovaných jazykových škol, neposkytují kvalitní služby. Jistě tomu tak v mnoha případech může být. Máte šanci si dobrou školu vybrat. Pokud ovšem zvolíte školu, která se prokáže logem ACERT, získáváte nejen šanci, ale jistotu. ACERT-jistota kvality v jazykovém vzdělávání.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz