Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Je nová kariéra správná volba?

Tipy a články: Je nová kariéra správná volba?

Blížící se konec ekonomické krize přivádí řadu lidí k úvahám o změně zaměstnání, zejména pokud se v tom současném potýkají s přílišným objemem práce a vysokou hladinou stresu. Co když ale nehledáte jen nové místo, ale celkově novou kariéru?

Nový začátek může být lákavý a také se vyplatit, je však třeba mít oči otevřené. Není to vždy jednoduchá cesta. Článek proto přichází s několika doporučeními, jak uspět v nové kariéře.

- Udělejte krok zpět.
Než se vrhnete na nové příležitosti, zhodnoťte svou současnou situaci a ujistěte se, že změna kariéry je pro vás to pravé. Ujasněte si svou motivaci.

- Dobře se připravte.
Máte-li pocit, že vaše současná kariéra není slibná, snadno přesvědčíte sami sebe, že jakákoli jiná možnost bude lepší. To však nemusí být pravda. Dobře se předem seznamte s odvětvím, do kterého byste chtěli vstoupit, a uvažujte o potenciálních překážkách.

- Hledejte radu.
Sejděte se s někým, kdo pracuje v oboru nebo na pozici, která vás zajímá. Mluvte o tom, jak začínali, čemu čelili a co vám mohou poradit.

- Znejte sami sebe.
Zhodnoťte své současné dovednosti a zkušenosti a stejně tak ty, které budete potřebovat navíc. Ujasněte si, jak je můžete získat.

- Změnu provádějte pomalu.
Hledejte příležitosti, při nichž si můžete svou novou kariéru otestovat. Můžete zkusit některý dobrovolnický nebo krátkodobý projekt.

- Buďte realističtí.
Bez ohledu na ekonomickou situaci nemůže změna kariéry proběhnout přes noc. Žádá si více času, zejména pokud budete potřebovat nové dovednosti a budete se k svému cíli muset vypracovat z nejnižší pozice.

Zdroj: HR news

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz