Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Kdo by neměl chybět v síti profesionálních kontaktů?

Tipy a články: Kdo by neměl chybět v síti profesionálních kontaktů?

Důležitou součástí profesionálního úspěchu je kvalitní síť kontaktů. Existuje velké množství článků, které radí, jak tyto lidi hledat, kdy a jak se s nimi seznamovat či jak si vztahy s nimi udržet. Článek Američanky Tai Goodwinové, která se zabývá životním a kariérním koučinkem, zveřejněný na pracovním portálu Yahoo! HotJobs, proto přišel s jiným úhlem pohledu. Zaměřil se na to, jací lidé by měli být součástí profesionální sítě kontaktů.

Mentor

Mentorem se rozumí osoba, která dosáhla určitého úspěchu, jehož chcete dosáhnout i vy. Můžete se učit z jejích výher i proher.

Kouč

Kouč je někdo, kdo přichází v různých obdobích vašeho života. Pomáhá s kritickými rozhodnutími a změnami tím, že nabízí objektivní pohled na něco, čím právě procházíte.

Expert v oboru

Tato osoba má zkušenosti z oblasti vašeho působení. Může poskytnout informace o tom, co se právě děje a také o tom, co nastane v budoucnosti.

Udavač trendů

Jde o člověka mimo váš obor, který zná nejnovější trendy z oblastí, které vás zajímají.

Idealista

S tímto člověkem můžete rozvíjet své myšlenky bez strachu z odsouzení, a přicházet tak na nové možnosti.

Realista

Tento člověk vám naopak pomůže udržet nohy na zemi.

Partner

Budete potřebovat i někoho, kdo je na podobném místě či cestě jako vy. Společně můžete sdílet myšlenky, zdroje a příležitosti.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz