Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Lidé z Ukrajiny mohou najít práci na Workania.eu, novém portálu, který jsme pro ně spustili

Tipy a články: Lidé z Ukrajiny mohou najít práci na Workania.eu, novém portálu, který jsme pro ně spustili

Střecha nad hlavou a práce. Dva základní životní pilíře, které se lidé z Ukrajiny nyní pokoušejí zajistit si v nových zemích. S tím druhým se jim snažíme co nejvíc pomoci. Proto jsme pro ně vytvořili portál Workania.eu, kde zveřejňujeme inzeráty práce nabízené nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.

Portál Workania.eu je výchozím místem, kde mohou lidé z Ukrajiny začít hledat práci. Na jedné adrese se tu pro ně zobrazí nabídky zaměstnání přímo od firem v České republice. V současnosti je jich tam dva a půl tisíce a jsou to pozice s různou mírou požadované kvalifikace. Inzeráty jsou však zatím v češtině (případně slovenštině či polštině), proto je pro jejich překlad potřeba zatím využít Google překladač

Verze, která nyní funguje, není zdaleka finální. Portál stále vylepšujeme a pracujeme na něm. Za portálem Workania.eu stojí společnosti LMC a Profesia, které mají dlouholeté zkušenosti s provozováním pracovních portálů. V Česku jsou to kromě Jobs.cz (dostupný také v angličtině), i Prace.cz, na Slovensku Profesia.sk (v angličtině zde) a v Polsku Praca za Rogiem. I na těchto portálech mohou uprchlí lidé hledat práci. Recenze v angličtině na zaměstnavatele působící v České republice si mohou přečíst na stránkách Atmoskop.cz/en

Lídři ve středoevropském regionu

Společnosti LMC a Profesia jsou lídry na pracovních trzích v Česku a na Slovensku a prostřednictvím značky Praca za Rogiem působí také v Polsku. Díky tomu spolupracují s nejrůznějšími zaměstnavateli v regionu napříč obory a mohou nabízet obrovské množství inzerátů přímo od nich také na Workania.eu.

Bez obav lze tento portál doporučit každému, kdo byl nucen opustit svoji zemi a nyní potřebuje najít zaměstnání. Věříme, že velké množství na ní zveřejňovaných a ověřených nabídek, pomohou nově příchozím postavit se ekonomicky na vlastní nohy a stabilizovat svoji současnou nelehkou situaci.

Zároveň na tomto portálu najdou zájemci o práci základní rady, jak je to v jednotlivých zemích s pracovním povolením, nebo jak postupovat při hledání práce.

Zapojte se do pomoci a sdílejte informace o tomto portálu všude, kde to bude potřeba. Prace.cz vám děkuje.

Люди з України можуть знайти роботу на Workania.eu – новому порталі, який ми створили спеціально для них

Дах над головою та робота – дві основні життєві потреби, які люди з України зараз намагаються задовольнити в нових країнах. З пошуком роботи ми намагаємося якнайбільше допомогти. Тому для українців ми створили портал  Workania.eu, де публікуємо оголошення з пропозиціями роботи не лише в Чеській Республіці, але ще й в Словаччині та Польщі.

Портал Workania.eu представляє собою зручне місце, де українці можуть почати шукати роботу. В одному місці вони знайдуть перевірені оголошення безпосередньо від роботодавців в Чехії. На даний момент їх кількість налічує дві з половиною тисячі. Серед них можна знайти вакансії різного рівня кваліфікації. Однак оголошення поки що відображаються чеською мовою (або словацькою чи польською), тому для їх перекладу необхідно використати Google перекладач.

Стан, у якому портал зараз знаходиться, далекий від ідеального. Ми постійно його оновлюємо та працюємо над його покращенням. Портал Workania.eu створений компаніями LMC та Profesia, які мають багаторічний досвід роботи з порталами з пошуку роботи. В Чехії це Jobs.cz (доступний також англійською) і Prace.czProfesia.sk (англійською тут) в Словаччині та Praca za Rogiem в Польщі. Ви можете шукати роботу, яка підходить саме вам також на цих порталах. Відгуки про роботодавців, які знаходяться в Чехії ви можете прочитати англійською мовою на веб-сторінці Atmoskop.cz/en.

Лідери центральноєвропейського регіону

Компанії LMC та Profesia – це головні гравці на ринку праці з пошуку роботи в Чехії та Словаччині. У Польщі вони представлені брендом Praca za Rogiem. Завдяки своїй діяльності вони співпрацюють з багатьма роботодавцями в регіоні з різних галузей, та можуть запропонувати велику кількість вакансій безпосередньо від цих роботодавців на порталі Workania.eu.

Без вагань можна порадити цей портал кожному, хто був змушений покинути свою країну і тепер має знайти нову роботу.  Ми віримо, що швидкість, з якою було Workania.eu створено та кількість опублікованих вакансій, допоможуть тим, хто щойно приїхав фінансово стати на власні ноги та стабілізувати своє важке становище.

Водночас на цьому порталі, зацікавлені у пошуку роботи можуть знайти головні поради, щодо дозволу на роботу або як шукати  роботу в  окремих країнах. 

Приєднуйтесь до допомоги та діліться інформацією про цей портал всюди, де це потрібно 

Prace.cz вам дякує.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz