Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Na burze práce v Olomouci se představí 20 firem

Tipy a články: Na burze práce v Olomouci se představí 20 firem

Zástupci dvou desítek podniků a devíti škol z Olomouckého kraje se 9. prosince sjedou do Olomouce na regionální burzu práce a vzdělávání. Žáci i dospělí se na akci seznámí s nabídkou vzdělávání nebo získají novou práci. Burzu pořádá Svaz průmyslu a dopravy a olomoucký úřad práce.

1. 12. 2014

↑ Olomouc pořádá 9. prosince burzu práce.

Olomoucké firmy hledají techniky

Akce se zúčastní žáci škol zaměřených na strojírenské a elektrotechnické profese. Burza se pořádá kvůli tomu, že firmy v Olomouckém kraji mají nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Podniky shánějí výrobní dělníky i konstruktéry. V prosinci mohou na jednom místě oslovit dospělé uchazeče o práci i děti, které teprve čeká výběr povolání.

Burza práce v Olomouci:

  • 9. prosince od 10 do 17 hodin
  • Regionální centrum Olomouc, Jeremenkova 40b (u vlakového nádraží)
  • Vstup je zdarma

» Nabídka práce v Olomouckém kraji: všechny obory

Pomoc s rekvalifikací

„Jsme připraveni pomoci i uchazečům o zaměstnání, kteří chtějí změnit profesi. Můžeme jim například nabídnout vhodnou rekvalifikaci, která by se pro ně stala dobrým startovním bodem v nové pracovní kariéře,” řekl ředitel krajské pobočky úřadu práce Jiří Šabata.

Příležitosti pro žáky i studenty

Firmy v Olomouckém kraji i celé zemi si dlouhodobě stěžují na nedostatek absolventů škol, kteří jsou zdatní v technických a přírodovědných oborech. Například přerovská společnost Meopta-optika kvůli tomu v posledních letech investuje několik milionů korun ročně do spolupráce se školami. Pro žáky základních škol organizuje exkurze, středoškoláci se mohou zapojit do praktické výuky přímo ve firmě a v období maturit absolvovat krátkodobou praxi. Firma také nabídla odborné stáže učitelům středních škol.

ČTK

Kam dál?

Práce v Olomouckém kraji

Nakoukli jsme do zákulisí jedné zajímavé firmy

Seznam úřadů práce

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz