Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Nabídka brigád vrcholí. S hledáním neotálejte

Tipy a články: Nabídka brigád vrcholí. S hledáním neotálejte

Květen je nejpříhodnější doba pro hledání brigády na léto. Na portálu Prace.cz nyní přibývají každý den desítky nových nabídek. Příležitostné přivýdělky se ale netýkají jen studentů – jsou dobrým řešením i pro ty, kteří mají problém sehnat stálé místo.

9. 5. 2013

Telefonní operátor a pomoc v administrativě

Přivydělat si můžete například jako tazatel pro výzkumnou agenturu, kde si vyděláte od 70 do 150 korun za hodinu (nebo vyplněný dotazník). Brigádníky shánějí i zákaznické linky nebo call centra – hodinová odměna operátorů se pohybuje od 60 do 100 korun. Podobný plat dostanou i brigádníci na různých administrativních pozicích ve firmách. Zaměstnavatelé ale vyžadují znalost práce na počítači a někdy i cizích jazyků.

Tip: Založte si na Práce.cz Agenta, který pro vás bude vyhledávat zajímavé nabídky podle vašich požadavků.

Brigáda v hotelu

Jarní a letní pomocníky nabírají také restaurace a hotely. Potřebují recepční, pokojské, uklízečky, servírky, kuchaře a pomocné síly do kuchyní. Odměna je velmi různá, pohybuje se od 60 do 100 korun za hodinu práce podle profese a lokality.

Zmrzlina a koupaliště

Práce v gastronomii v turistické sezóně může být pro řadu studentů dobrou příležitostí, jak si procvičit znalost cizího jazyka. Mezi tradiční letní brigády, které nechybí ani v letošní nabídce na Práce.cz, je prodej točené zmrzliny nebo obsluha koupaliště.

Manuální profese

Jste šikovní na ruce? Období jara a léta řemeslníkům přeje – firmy totiž rozjíždějí sezónní stavební práce. V nabídce brigád jsou jak dlouhodobější manuální brigády, kde si lze vydělat 80 – 150 korun za hodinu, tak jednorázové „akce“, kdy někdo například potřebuje natřít plot nebo vystavět zídku. Firmy v tomto období potřebují i montéry a pomocníky do výrobních provozů.

Jak je to se smlouvou?

Firma s brigádníky nejčastěji uzavírá dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Další možností je smlouva na dobu určitou. Podívejte se do našeho Právního rádce a zjistěte, jak mají smlouvy správně vypadat.

Prace.cz

Kam dál?

Brigády a přivýdělky – aktuální nabídka

Ochranné pomůcky – platím je já nebo firma?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz