Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Nejefektivnější je jet za jazykem do zahraničí

Tipy a články: Nejefektivnější je jet za jazykem do zahraničí

Kurz cizího jazyka absolvovaný v zahraničí je odborníky označován za nejefektivnější. V Česku tuto možnost nabízejí stovky jazykových škol a také cestovní kanceláře. Dvoutýdenní pobyt spojený s výukou nejžádanějšího jazyka – angličtiny vyjde přibližně na dvacet tisíc korun. Zpravidla zahrnuje 20 hodin výuky týdně včetně ubytování s polopenzí. Dále je však třeba přičíst náklady na cestu, případné pojištění a kapesné.
Čeští studenti volí pro jazykové pobyty nejčastěji Anglii, Skotsko, Irsko, Maltu, Francii a Kypr. Stále oblíbenější je také Austrálie. V celoevropském měřítku studentů mířících do této země je Česká republika pátá.
Obvyklé ceny kurzů na tomto kontinentě se pohybují mezi 230 a 250 australskými dolary za jeden týden, tj. 4000 až 4500 korun. Vzhledem k vyšší ceně letenky se však vyplatí spíše delší pobyt.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz