Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Nenechte se řídit strachem

Tipy a články: Nenechte se řídit strachem

Často se stává, že nám strach brání dělat věci, které bychom chtěli dělat. Platí to v kariéře i v životě obecně. A nejhorší na tom je, že následně většinou přijdeme na to, že nebylo čeho se bát.

Strach je přirozený. Může být i prospěšný, pomáhá-li vyhnout se problémům. Jakmile však začne řídit naše kroky, vzdalujeme se svým cílům. Článek radí, jak pracovat se strachem a nenechat jej vést váš život a kariéru.

– Zamyslete se nad svými příběhy. Největší překážky míváme ve svých hlavách. Předpoklady, které si vytváříme, zbytečně omezují náš potenciál. Mnohdy si je ani neuvědomujeme, což je chyba. Až se tedy příště přistihnete, jak říkáte: „Nemohu, protože…", neberte to jako automatickou věc. Ptejte se sami sebe a hledejte důvody. Nenechte nezodpovězené negativní otázky, aby vám stály v cestě.

– Omezte negativitu. Neposilujte svůj strach negativními myšlenkami. Dávejte si pozor na dva nejčastější zdroje negativního uvažování – negativní novinky a negativní lidi. Zprávy a lidé, jimiž se obklopujete, mají obrovský vliv.

– Využijte svého strachu. Místo toho, abyste se strachem nechali ovládat, s ním začněte pracovat. Nevnímejte jej jako konec cesty ke svým cílům a snům. Raději se učte ptát, co můžete udělat, abyste překonali překážky. Využijte svůj strach jako odrazový můstek pro hledání možných řešení.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz