Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > O práci se bojí nejméně lidí od začátku krize

Tipy a články: O práci se bojí nejméně lidí od začátku krize

Pracovní trh nabírá druhý dech. Dá se očekávat, že firmy budou v příštích měsících hledat více nových zaměstnanců a shánění práce tak bude konečně snazší. Zajímavé je, že krize pozvolna mizí i z hlav lidí. Podle nového průzkumu agentury STEM se nyní ztráty práce obává 59 procent Čechů, což je nejméně od nástupu ekonomické krize v roce 2009.

14. 10. 2013

↑ Zdá se, že krize postupně opouští i hlavy lidí.

Ještě letos v březnu se přitom ztráty místa obávalo 66 procent lidí. Nejistota trápí hlavně méně vzdělané lidi, zaměstnance v dělnických profesích a ženy.

80 procent lidí přijme i nižší plat

Pokud by teď přišli o práci, devět lidí z deseti je ochotno pracovat mimo svůj obor. A 80 procent lidí by se spokojilo s nižším platem, jen pokud by si místo udrželi nebo rychle sehnali uplatnění nové. Stěhování zůstává nejméně oblíbenou variantou řešení ztráty práce – přesun do jiného regionu si dovede představit jen 44 procent lidí.

Podpora ať se nezvyšuje

Poměrně překvapivé je zjištění, že plných 60 procent Čechů nesouhlasí s případným zvyšováním podpory v nezaměstnanosti. Podle lidí totiž současná výšek dávek málo motivuje k tomu, aby si nezaměstnaní aktivně hledali novou práci. Tip: Hlídejte si finance s kalkulačkami na Prace.cz.

Kam dál?

Příběh Martiny: 8 let pracovala v Irsku, například šila pro U2

O jaký plat si říct na pohovoru?

Jak se postupuje při hromadném propouštění

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz