Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Oblečením k úspěchu

Tipy a články: Oblečením k úspěchu

Po třiceti letech práce na Wall Street se Linda Armstrongová vrátila do Wilkes-Barre v Pensylvánii, aby zde založila charitativní butik pro znevýhodněné ženy. Jde o pobočku neziskové organizace Dress for Success, jejímž cílem je pomáhat ženám s nízkými příjmy k ekonomické nezávislosti prostřednictvím rozvoje kariéry. Zdarma jim poskytuje poradenství a oblečení pro účast na pracovních pohovorech a schůzkách.

Organizace Dress for Success má více než sto poboček v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii či na Novém Zélandu. V Evropě působí v Nizozemsku, Velké Británii nebo Polsku. Každá pobočka je samostatnou neziskovou organizací vedenou dobrovolníky. Vedle profesionálního oblečení a bot zajišťuje znevýhodněným ženám také kabelky a makeup. K tomu je učí, jak se připravit na pracovní pohovory.

Pracovní pohovory mají hodně pravidel. Pokud někdo dlouho či dokonce nikdy nebyl součástí pracovní síly, tato pravidla nezná,“ vysvětluje Armstrongová. Věří, že profesionální vzhled zajistí znevýhodněným ženám dobrou startovní pozici pro získání práce, jejímž základem je sebedůvěra. „Oblékají si šaty, které změní jejich život,“ dodává Armstrongová.

Získáním práce pro klientky však aktivity organizace Dress for Success nekončí. Po třech měsících v zaměstnání je pro ně připravena speciální podpůrná skupina. Učí se v ní, jak si práci udržet a základům finanční gramotnosti.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz