Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Ohodnoťte firmy podle toho, jak odpovídají lidem

Tipy a články: Ohodnoťte firmy podle toho, jak odpovídají lidem

Když někam pošlete svůj životopis a projevíte zájem o nabízenou práci, zamrzí, pokud firmě nestojíte ani za krátkou odpověď. Nám v Prace.cz tohle jednání některých zaměstnavatelů také vadí. Proto se nyní obracíme přímo na vás: pomozte nám odhalit, které firmy se poctivě ozývají!

22. 11. 2017

„Do 2 týdnů odpoví“

Dva ze tří lidí zažili, že firmě poslali svůj životopis, ale nedočkali se žádné odpovědi. To nám před časem prozradil průzkum, do kterého se zapojilo několik tisíc lidí. Chtěli jsme s tím něco udělat. Prvním krokem bylo, že jsme v srpnu 2017 začali k inzerátům vybraných zaměstnavatelů přidávat označení „Do 2 týdnů odpoví“. Označení od nás dostanou společnosti, o kterých na základě dat spolehlivě víme, že do čtrnácti dnů odpoví na alespoň 80 % došlých životopisů.

» Co Prace.cz dělá proto, aby vám firmy odpovídaly

Ohodnoťte firmy přímo vy

To, jaké firmy získají označení „Do 2 týdnů odpoví“, nyní můžete ovlivnit přímo vy. Dejte nám vědět, jaké firmy se ozvaly a od kterých nepřišla vůbec žádná reakce.

Jak můžete hodnotit:

  • V historii odpovědí na Prace.cz uvidíte všechny nabídky, na které jste v poslední době reagovali. Ohodnocení firmy vám zabere jen jedno kliknutí.
  • Po nějaké době od vaší odpovědi na inzerát vám také kolega Michal Dlouhý pošle e-mail, přes který můžete rovněž danou společnost ohodnotit.

Váš názor může hodně změnit

  • Mělo by být normální, že pokud někam pošlete životopis, firma vám alespoň poděkuje nebo pošle krátkou zprávu.
  • Proto je vaše hodnocení důležité. Na každém hlasu záleží! Čím více hodnocení od lidí získáme, tím více firem prověříme.
  • Jakmile „mlčící“ zaměstnavatelé uvidí, že je lidé označují, chytnou se za nos. Váš názor tedy může hodně změnit!

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz