Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Operátor výroby: profese, kterou teď firmy hodně potřebují

Tipy a články: Operátor výroby: profese, kterou teď firmy hodně potřebují

Hledáte práci? Pokud jste vyučení nebo máte maturitu, zkuste to jako operátor výroby. Tuto profesi teď průmyslové, výrobní, automobilové či strojní firmy hodně potřebují. Přitom se jim nehlásí tolik uchazečů, jako by potřebovali. Pokud jste zruční, pečliví a umíte si představit dělat tuto práci, šance, že vás vyberou, jsou značné.

24. 9. 2014

↑ Operátor výroby: tuto pozici teď firmy hodně obsazují.

Operátory výroby teď hledají třeba tady:

Operátor výroby — Brno

Operátoři výroby — Ostrava

Obsluha lisovacích strojů – Modřice

Operátor výroby – zóna Triangle Žatec

Operátor výrobní linky — okres Pardubice

Operátor výroby elektronika — Praha

Operátor výroby — Úherce

Operátor ve výrobě — okres Benešov

Operátor ve výrobě — Slaný

Operátor výroby — Pohořelice

» Operátor výroby – VŠECHNY NABÍDKY NA PRACE.CZ

Co vás jako operátora výroby čeká?

Práce bývá rozdělena na směny – na dvě nebo i na tři. Za práci večer, v noci nebo o víkendech vám však náleží příplatky. Vaším úkolem bude dohlížet na chod výrobní linky, případně montovat a kompletovat výrobky, kontrolovat jejich kvalitu a starat se o související dokumentaci.

Očekává se, že budete manuálně zruční a přiměřeně fyzicky zdatní. V požadavcích se často objevuje také znalost práce na počítači. Mnohé výrobní firmy operátorům nabízejí i příspěvky na dopravu nebo možnost ubytování. Mzdy se pohybují od 12 do 24 tisíc korun – podle firmy a regionu. Jste absolvent? Operátor výroby je pozice, na které se dá dobře začít.

Co „prodat“ v životopise?

Hlásíte-li se na operátora výroby, personalistu určitě zaujme, když už máte nějaké zkušenosti s manuální prací. V motivačním dopise „vypíchněte“ zručnost, trpělivost, zaměřenost na detail, pečlivost. Chybu určitě neuděláte, když zmíníte, že rádi pracujete v týmu. Ve výrobě to totiž musí „šlapat“ a jeden pracovník se musí spolehnout na druhého.

Prace.cz

Kam dál?

3 tipy, jak získáte kladné body u pohovoru

Pracovní smlouva: co si ohlídat před podpisem?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz