Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Platy v roce 2014: přidávat budou hlavně velké firmy

Tipy a články: Platy v roce 2014: přidávat budou hlavně velké firmy

Máme dobrou zprávu: jen 7 procent firem příští rok hodlá snižovat platy. Naopak 16 procent podniků lidem finančně přilepší. Valná většina společností ponechá výdělky zaměstnanců na stejné úrovni jako letos. Zjistil to nový průzkum Hospodářské komory.

2. 12. 2013

↑ Na výplatní pásky se bude koukat lépe. 16 procent firem příští rok zvyší platy.

Platy porostou hlavně ve zpracovatelském průmyslu

Veselejší pohled na výplatní pásky lidem nabídnou hlavně velké podniky nad 250 zaměstnanců. Podle Hospodářské komory zaměstnancům přidá 56 procent takových firem. Nejpříznivější vývoj analytici čekají ve zpracovatelském průmyslu, kde platy půjdou nahoru nejrychleji.

Krize se pomalu loučí. Konečně!

„Jednoznačně jde o důkaz toho, že česká ekonomika nezažívá další ze svých strmých pádů, naopak. Na druhou stranu je třeba nezapomínat na drobné podnikatele a ostatní oblasti podnikání, v případě kterých doufáme ve výraznější oživení na jaře příštího roku,“ uvedl prezident Hospodářské komory Petr Kužel. Stále však zůstává otázkou, jak se ekonomika a spotřebitelé v novém roce vyrovnají s nedávným zásahem České národní banky do kurzu koruny.

Novoroční předsevzetí? Vyšší plat

Chcete vydělávat víc? Začněte už teď přemýšlet nad argumenty, kterými šéfa přesvědčíte. Pro začátek si vyplňte tento anonymní dotazník a zjistěte, kolik lidé ve vašem regionu a na podobných pozicích vydělávají. V některém z dalších článků vám přineseme konkrétní rady, jak si říci o vyšší plat.

Prace.cz

Kam dál?

O jaký plat si říct na pohovoru?

Kalkulačky: jak se změní čistá mzda v roce 2014

Cukráře, zámečníky a jeřábníky zaplatí lépe v malých firmách

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz