Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Polovina Čechů říká: za prací se klidně přestěhuju

Tipy a články: Polovina Čechů říká: za prací se klidně přestěhuju

Zajímavá pracovní nabídka by ke změně bydliště zlákala 45 % dospělých Čechů. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Stěhování za prací nevylučují hlavně mladí lidé do 29 let.

10. 3. 2014

↑ Hurá za lepším! Skoro polovina lidí se kvůli práci klidně přestěhuje.

Cizina láká spíš mladé

Skoro 20 procent lidí je ochotno kvůli práci změnit současné bydliště. Ovšem jen v rámci České republiky. Další čtvrtina Čechů by za prací odjela klidně i do ciziny. Ovšem jedna věc jsou slova a druhá činy. V minulosti se kvůli zaměstnání skutečně přestěhovalo jen 16 procent Čechů.

Obava z přetrhání vazeb

Více než polovina lidí (55 procent) si nicméně stále nedovede představit, že by kvůli nabídce práce sbalili kufry a opustili město nebo obec, kde momentálně žijí. Hlavním argumentem proti stěhování je obava z přetrhání vazeb se současným prostředím, tedy opuštění rodičů, přátel či známých. Dalšími významnými překážkami jsou obava, aby děti neztratily kamarády nebo nedůvěra ve vlastní jazykové znalosti.

Odvážlivci, pozor

Patříte mezi ty odvážnější, kteří se kvůli lepšímu pracovnímu místu klidně přestěhují? Na portálu Prace.cz můžete nové příležitosti vyhledávat jednoduše podle regionů. A máme pro vás i aktuální nabídku  práce v zahraničí.

Prace.cz

Kam dál?

Založte si Agenta Prace.cz – pomůže vám sehnat lepší práci

Časté chyby při hledání práce. Děláte je také?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz