Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Práce bez bariér

Tipy a články: Práce bez bariér

Osoby se zdravotním postižením se při hledání práce nacházejí v nezáviděníhodné situaci. Zaměstnavatelé mají dle Zákona o zaměstnanosti povinnost vyčlenit 4 % pracovních míst pro OZP. Často ale toto nařízení obcházejí tzv. náhradním plněním. To znamená, že než aby zaměstnali OZP, raději odebírají výrobky z chráněných dílen, nebo odvádějí do státního rozpočtu stanovený objem financí.
Konto bariéry se svou činností snaží náhled na zaměstnávání osob se zdravotním postižením změnit. I proto ve spolupráci s partnery pořádá 18. září na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze Jobfair bez bariér. Účastníci během něj mají možnost seznámit se se zaměstnavateli přístupnými zaměstnávání OZP. Navíc si mohou přímo od personalistů nechat poradit se svým životopisem, motivačním dopisem, seznámit se s psychometrickými testy používanými ve výběrovém řízení a získat další tipy na hledání práce. Mimo personalistů ze zúčastněných firem jim poskytnou odbornou radu i specialisté ze společnosti LMC, provozovatele serveru Prace.cz.
Pokud je pro vás obtížné se Jobfair bez bariér dostavit, zkuste si najít práci v sekci Nabídky pro OZP přímo na těchto stránkách.
Zdroj: Prace.cz
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz