Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Práce bez bariér

Tipy a články: Práce bez bariér

Osoby se zdravotním postižením se při hledání práce nacházejí v nezáviděníhodné situaci. Zaměstnavatelé mají dle Zákona o zaměstnanosti povinnost vyčlenit 4 % pracovních míst pro OZP. Často ale toto nařízení obcházejí tzv. náhradním plněním. To znamená, že než aby zaměstnali OZP, raději odebírají výrobky z chráněných dílen, nebo odvádějí do státního rozpočtu stanovený objem financí. 
Konto bariéry se svou činností snaží náhled na zaměstnávání osob se zdravotním postižením změnit. I proto ve spolupráci s partnery pořádá 18. září na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze Jobfair bez bariér. Účastníci během něj mají možnost seznámit se se zaměstnavateli přístupnými zaměstnávání OZP. Navíc si mohou přímo od personalistů nechat zkonzultovat svůj životopis, nechat si poradit s motivačním dopisem, seznámit se s psychometrickými testy používanými ve výběrovém řízení a získat další tipy na hledání práce. Mimo personalisty ze zúčastněných firem jim poskytnou odbornou radu i specialisté ze společnosti LMC, provozovatele serveru Práce.cz.
Pokud je pro vás obtížné se Jobfair bez bariér dostavit, zkuste si najít práci v sekci Nabídky pro OZP přímo na těchto stránkách. 
Zdroj: Práce.cz
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz