Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Práce bez bariér

Tipy a články: Práce bez bariér

Osoby se zdravotním postižením se při hledání práce nacházejí v nezáviděníhodné situaci. Zaměstnavatelé mají dle Zákona o zaměstnanosti povinnost vyčlenit 4 % pracovních míst pro OZP. Často ale toto nařízení obcházejí tzv. náhradním plněním. To znamená, že než aby zaměstnali OZP, raději odebírají výrobky z chráněných dílen, nebo odvádějí do státního rozpočtu stanovený objem financí. 

Konto bariéry se svou činností snaží náhled na zaměstnávání osob se zdravotním postižením změnit. I proto ve spolupráci s partnery pořádá 18. září na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze Jobfair bez bariér. Účastníci během něj mají možnost seznámit se se zaměstnavateli přístupnými zaměstnávání OZP. Navíc si mohou přímo od personalistů nechat poradit se svým životopisem, motivačním dopisem, seznámit se s psychometrickými testy používanými ve výběrovém řízení a získat další tipy na hledání práce. Kromě personalistů ze zúčastněných firem jim poskytnou odbornou radu i specialisté ze společnosti LMC, provozovatele serveru Práce.cz.

Pokud je pro vás obtížné se Jobfair bez bariér dostavit, zkuste si najít práci v sekci Nabídky pro OZP přímo na těchto stránkách. 

Zdroj: Práce.cz

 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz