Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Práce je a bude. Tyhle firmy vás nyní potřebují

Tipy a články: Práce je a bude. Tyhle firmy vás nyní potřebují

Možná s námi budete souhlasit, že na současné situaci je nepříjemná hlavně nejistota. Nevíme, jak dlouho to ještě bude trvat a kdy se vrátíme k běžnému životu. Spousta lidí řeší ztrátu práce nebo výpadek příjmů. Obchody a restaurace zůstávají zavřené, jiné firmy hlásí pokles zakázek. Jenže zase tak černé to vážně není. Některé firmy stále rostou a nabízejí práci. Nechte se inspirovat, kde všude můžete i dnes najit solidní zaměstnání.

8. 4. 2020

HOPI: desítky řidičů a skladníků

Logistická firma HOPI především zásobuje obchody potravinami. Patří tak k těm šťastným, kterých se současná situace moc nedotkla. Možná spíš naopak: lidí teď potřebují ještě víc. Jen v dubnu musí najít několik desítek nových řidičů a skladníků.

„Naše hlavní provozy jsou v Prostějově a Jažlovicích u Prahy. Takže tam teď hledáme nejvíce lidí,“ říká Jan Ječmínek z HOPI. Největší poptávka je po řidičích s průkazy C a C+E. „Zakládáme si na férovém přístupu. Řidičům dáváme všechny peníze na pásku. Dostanou tedy zaplaceno vše, co si odjezdí. Co vím, tak v jiných firmách je někdy na pásce jenom základní mzda. To je pak samozřejmě problém, když řidič musí zůstat doma za 60 %,“ říká Jan Ječmínek.

Kromě řidičů a skladníků (nejen retrakářů, ale i těch, kteří vykládají palety) shánějí také dispečery, směnové mistry nebo lidi do administrativy.

» Podívejte, koho teď hledají v HOPI

↑ Některé firmy stále rostou a nabízejí práci.

Českomoravská stavební spořitelna: finanční a úvěroví specialisté

Českomoravská stavební spořitelna hledá hlavně finanční poradce a klientské a úvěrové specialisty, kteří pomůžou lidem při shánění bydlení. Volné pozice má spořitelna otevřené po celé republice.

» Podívejte se, koho teď hledá ČMSS

ČSOB: bankovní specialisté nejen na přepážky

Pokud jsou vaším oborem finance, máme ještě jeden tip. Mnoho bankovních specialistů, kteří budou pracovat třeba na přepážkách, teď shání ČSOB.

» Podívejte se, koho teď hledá ČSOB

Penny Markety: pokladní/prodavači i vedoucí prodejen

Obchody s potravinami se kvůli karanténě nezavřely, a tak mají i v těchto časech práce dost. Třeba Penny Markety hledají hlavně pokladní/prodavače a vedoucí prodejen. Některé pozice jsou i na zkrácený úvazek.

» Podívejte se, koho teď hledá Penny Market 

Teta drogerie: prodavači i brigádníci

Kvůli vládním opatřením nemusely zavřít ani drogerie. Podívejte se po nabídkách v síti drogerií Teta, která aktuálně shání i hodně brigádníků.

» Podívejte se, koho teď hledá Teta Drogerie

Comdata: operátoři pro zákaznické linky

Společnost Comdata pracuje pro firmy jako Vodafone, ČEZ nebo různé pojišťovny a provozuje pro ně zákaznické linky. Práce telefonních operátorů patří také k těm, která ani v době karantény neustává. Comdata hledá lidi po celé republice a nabízí jim i spoustu zajímavých benefitů.

» Podívejte se, koho teď hledají v Comdata

Na Prace.cz každý den přibude skoro 1000 nových nabídek. Průběžně také přibývají nové brigády. Pořád je tedy dost možností, jak si najít práci. Držíme vám palce, ať to vyjde.

Vaše Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz