Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Práce z domova na plný úvazek není fikce

Tipy a články: Práce z domova na plný úvazek není fikce

PR článek

Pracovat naplno z domova u nás zatím není moc zvykem. Přitom například u telefonních operátorů se takzvaný home office, případně práce na méně než 8 hodin vyloženě nabízí. Společnost Comdata takovou možnost poskytuje. Práci tak zpřístupňuje i lidem, pro které je dojíždění obtížné nebo nemohou pracovat na plný úvazek. Zrovna teď hledají v Comdatech kolem dvacítky nových lidí.

20. 12. 2017

Společnost Comdata Czech je největší externí call centrum v Česku. Pokud jste někdy volali třeba na zákaznickou linku Vodafonu nebo České spořitelny, pravděpodobně jste mluvili s telefonními operátory z Comdata. Jejich call centra najdete v Brně, Liberci, Praze, Ostravě, Krnově nebo Chrudimi. Anebo u jejich zaměstnanců doma. Jako telefonní operátoři totiž můžete v Comdata pracovat i na dálku.

» Zkontrolujte, jakou práci nabízí Comdata ve vašem regionu

Na plný i zkrácený úvazek

V Comdata pracují rodiče s různě starými dětmi, na brigádu k nim chodí studenti nebo starší lidi, kteří si chtějí pár hodin v týdnu přivydělat.

„Naši zaměstnanci nejvíc oceňují milé prostředí a přístup nadřízených a kolegů. Kvůli lidem si občas přijdou sednout do kanceláře i kolegové, kteří jinak pracují převážně z domova,“ říká Karolina Kondratová, HR Manager Comdata. „Lidé u nás pracují na hlavní pracovní poměr, různě zkrácené úvazky nebo smlouvu na dohodu. Vždycky se umíme dohodnout tak, aby to zaměstnancům vyhovovalo co nejlépe,“ dodává Karolina.

Svého zákazníka vždycky znáte

Telefonní operátoři Comdata rozhodně nenavolávají sáhodlouhé anonymní seznamy. Pracují pro velké a známé značky, které všichni známe. Vždycky budete vědět, komu voláte nebo kdo volá vám. Jako operátoři – prodejci budete nabízet pojištění nebo bankovní úvěry velkých českých bank. A na zákaznické lince budete například pomáhat zákazníkům mobilních operátorů s nastavením služeb nebo změnou tarifu. Jestli sedíte doma nebo v kanceláři, je přitom úplně jedno.

Jak pracují z domova telefonní operátoři

V Comdata potřebujete na práci z domova vlastně jen dvě věci: dobré připojení k internetu a trochu klidu. Pokud si to dovedete zařídit, máte cestu k práci z obýváku otevřenou. Hned po nástupu nafasujete služební notebook a kvalitní sluchátka, žádné své vybavení nepotřebujete.

„První zhruba měsíc budete muset dojíždět do firmy, abyste se naučili, jak to všechno chodí. Což je dobře, aspoň vás v tom nenechají jen tak plavat. Proškolí vás ohledně produktů a hovorů. V začátcích dostanete zpětnou vazbu od nadřízené a radit vám budou i vaši kolegové. Mimo jiné vás naučí i používat IT nástroj na obvolávání klientů. Žádný strach, pokud zvládáte třeba internetové bankovnictví, zvládnete i tenhle systém levou zadní,“ informuje operátorka.

„Až se v práci otrkáte, budete moci pracovat z pohodlí svého domova. Práce je jasně daná, takže je vlastně úplně jedno, odkud klientům voláte. A až se vám občas zasteskne po fajn kolektivu, prostě se domluvíte a nějaký den si uděláte ‚výlet’ do kanceláře. A nebojte, rozhodně se na vás nikdo nebude dívat jako na cizího,“ ujišťuje nás.

Neumíte? Naučíme!

V Comdata hledají operátory, kterým nevadí po telefonu prodávat, i lidi kteří fungují jako zákaznická podpora. Stačí, když se nebudete bát telefonovat a budete chtít pomoct lidem na druhém konci sluchátka. V Comdata si budou libovat lidé s dobrou náladou, co se umí usmát do telefonu. S mrzutým telefonním operátorem se nechtějí potkávat kolegové, ani zákazník. A zbytek? Ten už vás kolegové rádi naučí.

» Podívejte se, jakou práci nabízí Comdata ve vašem regionu

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz