Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Pracovních úrazů přibylo

Tipy a články: Pracovních úrazů přibylo

Nejčastější příčinou pracovních úrazů je bez ohledu na roční období špatně nebo nedostatečně odhadnuté riziko. Inspektoři práce v prvním čtvrtletí zaznamenali 11 412 pracovních úrazů – to je o 1884 více než ve stejném období loňského roku.

13. 4. 2013

V prvních třech měsících letošního roku se v práci vážně zranilo 352 lidí. To je o padesát více než ve stejnou dobu před rokem. Statistiku zveřejnil Státní úřad inspekce práce. Dohromady úřad v prvním čtvrtletí zaznamenal 11 412 pracovních úrazů – to je o 1884 více než ve stejném období loňského roku. Zemřelo při nich 26 lidí, což je o pět více než v roce 2012.

Příčina: předměty a součásti strojů

Nejčastější příčinou pracovních úrazů je bez ohledu na roční období špatně nebo nedostatečně odhadnuté riziko. „Co se nejčastějších zdrojů pracovních úrazů týče, v prvním čtvrtletí 2013 tomuto přehledu vévodí  materiály, předměty, výrobky, součásti strojů a vozidel, úlomky a prach,“ uvedla Ivona Foltisová ze Státního úřadu inspekce práce.

Nejvíce úrazů, 1251, se v letošním prvním čtvrtletí stalo v Moravskoslezském kraji. Jen o sedm úrazů méně inspektoři zaznamenali ve Středočeském kraji. Nejméně případů (325) se stalo v Karlovarském kraji.

jam, čtk

Kam dál?

Ochranné pomůcky: platím je já nebo firma?

Mzdy podle regionů: porovnejte si výdělek

Sezónní práce začínají. Najděte si práci ve svém regionu

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz