Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Přátelství na pracovišti může být ošidné

Tipy a články: Přátelství na pracovišti může být ošidné

Když lidé pracují pro stejnou firmu několik let, většinou si vytvoří řadu přátelských vztahů. Přátelství na pracovišti však může být nejen silným nástrojem k budování vztahů, ale i problematickou záležitostí – zejména, pokud zastáváte některou z vedoucích pozic.

Chcete-li si ve své vůdcovské roli zachovat vážnost a respekt, držte se následujících tipů.

  • Stanovte si pravidla. S blízkými přáteli si sedněte a pohovořte o tom, jak budete společně pracovat. Dejte jasně najevo, že nebudete poskytovat žádné zvláštní zacházení. Vysvětlete přátelům, že se k vám v práci mají chovat stejně jako ostatní kolegové a v soukromí nechcete diskutovat o pracovních záležitostech, které se jich týkají.
  • Pečlivě si vybírejte, komu budete věřit. Pro vedoucí pracovníky je velmi důležité, aby budovali přátelské vztahy se zaměstnanci. Sledujte proto, komu ostatní věří a kdo se s kým přátelí. Budování důvěry vyžaduje čas. Neodhalujte proto největší tajemství novým lidem hned.
  • Buďte spravedliví ke všem podřízeným. Nepřehlížejte své přátele při povyšování jen proto, že jste přátelé. Pokud jsou nejkvalifikovanější, dejte jim velké projekty. Připadáte-li si zaujatí, požádejte o konečné rozhodnutí někoho jiného.
  • Řiďte svou vlastní důvěryhodnost. Pokud je ve vaší organizaci známo, že jste s určitým zaměstnancem blízcí přátelé, může se to negativně projevit na vašem postupu v kariéře. Dobře proto zvažte, jak svá přátelství v práci odhalovat.
  • Budujte si nová přátelství mimo firmu. Není třeba přestávat se přátelit s lidmi z firmy, hledejte však i jiná přátelství. Potřebujete-li objektivní názor, získáte jej spíše od přítele, který nemá osobní zájmy ve vaší firmě.
 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz