Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Přehled: za kolik se nastupuje do práce v Praze a Brně?

Tipy a články: Přehled: za kolik se nastupuje do práce v Praze a Brně?

Operátor výroby, nástrojař, prodavačka, účetní nebo skladník. Z pohledu firem jde o velmi žádané profese. Nás proto napadlo se podívat, jak se na nich (a nejen na nich) pohybují nástupní mzdy v Praze/Středočeském kraji a Brně/Jihomoravském kraji. Do srovnání jsme zařadili 18 konkrétních profesí. Jak se můžete přesvědčit, rozdíly ve mzdách jsou někdy větší, někdy menší. Nezáleží totiž jen na regionu, ale také na délce praxe a konkrétní firmě. A samozřejmě i na šikovnosti, s jakou člověk dokáže vyjednávat o platu na pohovoru.

19. 7. 2017

1. Průmysl, výroba a logistika

Firmám chybí technici – možná už to zní otřepaně, ale stále to platí. Průmyslu se daří, podnikům přibývají zakázky a staví se nové výrobní linky. Třeba operátor výroby je jednou z nejžádanějších profesí.

» Operátor výroby

» Obráběč kovů

» Zámečník

» Nástrojař

» Svářeč

» Řidič VZV

» Skladník

2. Stavebnictví

Také stavební firmy letos čekají nárůst zakázek. Nejde jen o nové domy a byty, ale i kancelářské budovy, průmyslové haly nebo dopravní stavby. Velmi žádaná je zejména profese přípravářů/kalkulantů.

» Přípravář/rozpočtář

» Stavbyvedoucí

3. Bankovnictví a finanční služby

Bankám a finančním institucím se na volná místa hlásí méně lidí, než je potřeba. Zaměstnavatelé jsou proto ochotnější nabízet lepší  mzdy. Výdělky v tomto oboru meziročně poskočily o velmi slušných 10 – 15 %.

» Osobní bankéř

» Mzdová účetní

» Účetní

4. Obchod a prodej

V tomto oboru se momentálně dobře uplatní člověk s praxí, ale i absolvent. Na Prace.cz máme v obchodě a prodeji 11 000 volných míst.

» Obchodní zástupce

» Specialista telefonického prodeje

» Vedoucí prodejny

» Prodavač/ka

5. Administrativa

Poptávka po asistentkách, recepčních či office manažerech roste. S tím ruku v ruce kráčí ochota firem nabízet vyšší nástupní mzdy.

» Asistentka

» Recepční

Zdroj dat: Mzdový průzkum Grafton Recruitment, 2017.

Prace.cz

Kam dál?

5 posledních kapek, kvůli kterým lidé mění práci

Jak šikovně ušetřit (třeba i z menšího platu)

7 tipů, jak zazáříte ve zkušebce

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz