Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Proč cvičit jógu?

Tipy a články: Proč cvičit jógu?

Řada lidí si myslí, že jóga je pouze protahování, ve skutečnosti však zahrnuje fyzické i psychické výhody, které se přenášejí z cvičební podložky do našich soukromých i profesionálních životů. Proč tedy zkusit jógu?

– Zlepšuje pružnost. Jelikož většina z nás většinu dne prosedí u pracovního stolu, naše svaly se začínají zkracovat a mohou způsobovat chronickou bolest či úrazy. Jóga také pomáhá předcházet artritidě.

– Zlepšuje soustředění. Jóga nás učí soustředit se na dýchání a pohyb. Soustředění pak můžeme využít v práci k dosahování lepších výkonů.

– Zlepšuje krevní oběh. Pravidelné cvičení jógy pomáhá snižovat krevní tlak a stabilizovat tepovou frekvenci. Zlepšuje přenos kyslíku v těle, čímž pomáhá předcházet například krevním sraženinám.

– Snižuje hladinu cukru v krvi. Pravidelné cvičení jógy přispívá i ke snižování hmotnosti a s tím spojené hladiny cukru v krvi. Snižuje také hladinu kortizolu, což pomáhá lépe zvládat stres a úzkost.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz