Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Proč si hledat práci v létě: firmám se hlásí méně uchazečů

Tipy a články: Proč si hledat práci v létě: firmám se hlásí méně uchazečů

Když jste na chalupě nebo se pečete na pláži, nejspíš máte úplně jiné starosti, než si hledat práci. Jenže pročítání inzerátů uprostřed léta má jednu obrovskou výhodu: firmám chodí méně životopisů, a tak má ten váš větší šanci zaujmout.

27. 7. 2016

Hlásí se o pětinu méně lidí

Okurkovou sezónu znají i personalisté. Podle statistik se jim v červenci a srpnu hlásí asi o 20 % méně uchazečů než v jiných měsících. To znamená, že zatímco ostatní relaxují u vody, vy můžete odpovídat na nabídky a mazaně těžit z menší konkurence uchazečů. V létě prostě máte větší šanci, že si vás pozvou na pohovor, že na něm uspějete a nové místo získáte.

Hlavní výhoda léta 2016: více nabídek

To, že firmám v červenci a srpnu chodí méně životopisů, je dlouhodobý trend. Letos v létě vám však hraje do karet ještě něco dalšího: rekordní počet nabídek. Právě teď jich na Prace.cz visí kolem 68.000. To je o nějakých 10 až 15.000 víc než ve stejnou dobu před rokem!

» Podívat se na aktuální nabídky

Počítejte tedy s námi: nabídek je teď více, ale uchazečů se hlásí méně. Takže pokud už nějakou dobu zvažujete, že si najdete jinou práci, udělejte to právě nyní o prázdninách. Nečekejte na září, až se dovolenkáři „proberou“ a začnou rozesílat životopisy jako o život.

Obory, kde vás teď potřebují

Podívejte se, kolik lidí teď firmy hledají ve vašem oboru:

Prace.cz

» Ukázat všechny aktuální nabídky (68.000 z celé ČR)

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz