Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Prodavači, dělníci, kuchaři. Ti jsou teď nejžádanější

Tipy a články: Prodavači, dělníci, kuchaři. Ti jsou teď nejžádanější

Na Prace.cz nyní visí 30 tisíc pracovních nabídek. Firmy hledají hlavně obchodní zástupce, prodavače, dělníky, kuchaře a řidiče. Jarní a letní období přeje hlavně sezónním pracem a brigádám. Pokud máte problém sehnat stálé místo, poohlédněte se alespoň po dočasném. Ještě není pozdě – zaměstnavatelé nabírají brigádníky i v průběhu června!

11. 6. 2013

Prodej a obchod vede

Největší šanci sehnat práci mají nyní ti, kteří umí prodávat. Dvojici nejpoptávanějších profesí totiž tvoří obchodní zástupce a prodavač. Jestliže máte zkušenost s přímým prodejem, baví vás kontakt s lidmi a umíte přesvědčovat, sepište životopis a odpovězte ještě dnes na inzerát, který vás zaujal.

Se sháněním práce pomůže Agent

Nemáte čas viset celý den na internetu? Založte si zdarma Agenta Prace.cz, který bude prohledávat pracovní inzeráty podle vámi zadaných kritérií, například podle profese, regionu, výše platu apod. Nejzajímavější nabídky vám pak přepošle do e-mailu.

Dělníci, kuchaři a řidiči

Dobré vyhlídky na sehnání místa mají také ti, kdo umí pracovat rukama: firmy aktuálně hledají skoro tisícovku dělníků. Několik stovek příležitostí nabízejí zaměstnavatelé také kuchařům a řidičům z povolání. Místa jsou ale i pro ty, kteří shánějí místo v kanceláři – uplatní se například jako administrativní pracovníci nebo zaměstnanci call center.

Nejvíce nabídek je v Praze a na jihu Moravy

Nejvíce nových pracovních nabídek připadá na Prahu (7132) a Jihomoravský kraj (3660). Více než tři tisíce inzerátů vystavily také firmy ze Středočeského a Moravskoslezského kraje.

Nejžádanější profese – červen 2013

1. Obchodní zástupce (2361 nabídek)
2. Prodavač (1131 nabídek)
3. Dělník (952 nabídek)
4. Kuchař (923 nabídek)
5. Řidič (834 nabídek)
6. Administrativní pracovník (827 nabídek)
7. Číšník/servírka (703 nabídek)
8. Seřizovač/programátor CNC strojů (649 nabídek)
9. Pracovník ostrahy (590 nabídek)
10. Pracovník call centra (524 nabídek)

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz