Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Ptejte se právníka na výpovědi nebo směny, odpoví vám online

Tipy a články: Ptejte se právníka na výpovědi nebo směny, odpoví vám online

Chcete dát výpověď, nebo ji naopak dostáváte? Jste rozladění z toho, jak vám šéf naplánoval směny? Omarodili jste a nevíte, jak to bude s nemocenskou? Vyznat se v tom, jak postupovat a na co máte nárok, vám zdarma pomůže odborník na pracovní právo JUDr. Ondřej Preuss.

14. 9. 2015

Otázky pište do diskuze pod článkem

21. září 2015 v podvečer se na vás na Facebooku Prace.cz těší právník Ondřej Preuss, který v online chatu zodpoví otázky čtenářů. Dotazy posílejte už teď na zmíněný Facebook, třeba do soukromé zprávy. Nebo si počkejte na online chat a zeptejte se tam.

Na co se můžete ptát?

Na vše, co vás trápí ohledně pracovního práva:

  • Jak mám podat výpověď?
  • Chci skončit dohodou, jak na to?
  • Na co mám nárok, když mě propouštějí?
  • Měl jsem pracovní úraz: jak to bude s nemocenskou?
  • Můj šéf se nechová fér: jak se můžu bránit?

Kdo je JUDr. Ondřej Preuss?

Má za sebou studium práv na Univerzitě Karlově v Praze a na univerzitě ve francouzském Nancy. Zaměřuje se na pracovní právo a v roce 2014 založil službu Dostupný advokát: „Vycházíme z předpokladu, že dnes chce mít mnoho lidí advokáta k dispozici online, v teple svého domova, a to tehdy, když je to potřeba,“ popisuje svou službu Ondřej Preuss.

Nedávno začal Ondřej Preuss psát články pro Prace.cz. V článcích řeší skutečné problémy čtenářů, třeba jak je to s přivýdělky na mateřské nebo co lidem hrozí, když nedodrží dvouměsíční výpovědní dobu.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz