Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Rekvalifikace mi pomohla, říká většina lidí

Tipy a články: Rekvalifikace mi pomohla, říká většina lidí

Na Prace.cz si nyní můžete najít i rekvalifikační kurz – ve vašem kraji a oboru, který vás zajímá. V ideálním případě vám vzdělávání proplatí úřad práce.

5. 2. 2015

↑ Účetní: jedna z nejoblíbenějších rekvalifikací.

Pomohlo to

O tom, že by změnili profesi, uvažuje 80 procent nezaměstnaných. Vyšlo to z průzkumu Prace.cz mezi 2320 lidmi. Ti, kteří se k rekvalifikaci už rozhoupali a úspěšně jí prošli, nelitují: 58 procent lidí uvedlo, že jim nové vzdělání pomohlo najít práci.

Masér a účetní

Účetní, kosmetička, masér/masérka. Tyto tři rekvalifikace patří mezi nejoblíbenější. Lidé se hlásí také do kurzů základů podnikání, práce s počítačem, zlepšování v administrativě nebo zvyšování kvalifikace řidičů (oprávnění C a vyšší).

Žádaný je i průkaz na řízení vysokozdvižného vozíku. „Přeučit“ se lze také na vizážistku, turistického průvodce nebo instruktora fitness.

Jak získat praxi

Rekvalifikace je ale jen první krok. Ti, kdo kurzem prošli, mohou mít potíže sehnat zaměstnání kvůli chybějící praxi v oboru. Prace.cz proto chystá další novinku: „Více znalostí znamená větší šanci najít práci, ale pokud se třeba z prodavačky stane účetní, je těžké přesvědčit o svých kvalitách nového zaměstnavatele. Těm, kteří absolvují kurz přes Prace.cz, začneme brzy posílat vhodné nabídky zaměstnání, kde nevyžadují praxi,“ říká Hana Kostovičová, marketingová manažerka Prace.cz.

Pomůže úřad práce

Kdo je registrovaný na úřadě práce, může o proplacení rekvalifikace požádat stát. Kurz si přitom může najít i vlastními silami: úřad práce pak požádá „jen“ o schválení a proplacení. Jeden zájemce takto může vyčerpat až 50 tisíc korun v průběhu tří let.

Prace.cz

Kam dál?

Kolik času vám zaberou rekvalifikační kurzy

Co vám firma může strhnout z platu

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz