Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Rekvalifikace: staňte se personalistou

Tipy a články: Rekvalifikace: staňte se personalistou

Rekvalifikace se netýkají jen řemesel. Získat novou odbornost můžete například i v kurzu pro budoucí personalisty.

Komu je kurz personalistiky určen?

Rekvalifikační kurz se zaměřením na personalistiku může absolvovat každý, kdo má maturitu. Také byste měli umět pracovat s počítačem na alespoň základní úrovni. Nic jiného, kromě zájmu o nový obor, splňovat nemusíte.

Co se v kurzu naučíte?

Kurz personalistiky trvá 150 hodin. Seznámíte se v něm s procesy a administrativou, jež souvisí s přijetím nového zaměstnance, jeho působením ve firmě a jeho odchodem. Naučíte se připravit a vyhodnotit výběrové řízení, vést pohovor a sestavit zaměstnancům plán školení. Osvojíte si právní předpisy spojené s personalistikou, zejména zákoník práce.

Kdo kurz jej hradí?

Rekvalifikační kurz můžete absolvovat u kohokoliv, kdo pro něj získal akreditaci ministerstva školství. Jen tak máte záruku, že jej budoucí zaměstnavatel uzná nebo že získáte živnostenské oprávnění. Pokud jste evidovaní na úřadě práce, pravděpodobně vám kurz zcela proplatí stát – ptejte se na možnosti a podmínky. Absolvovat jej můžete i ze svého zájmu, platit jej však budete muset sami.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz