Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Rekvalifikujte se: manikérka, pedikérka

Tipy a články: Rekvalifikujte se: manikérka, pedikérka

Pokud nemůžete delší dobu sehnat práci, zkuste se rekvalifikovat. V dnešním článku vám poradíme, co budete potřebovat pro profesi manikérka/pedikérka.

Jak dlouho kurz trvá?

Pokud máte základní vzdělání, trvá kompletní kurz pedikúry a manikúry včetně nehtové modeláže 340 vyučovacích hodin. Pokud máte výuční list nebo maturitu, budete se vzdělávat 190 hodin.
Můžete získat ale i samostatný kurz pedikúry a nehtové modeláže: zájemci se základním vzděláním stráví na rekvalifikaci 240 hodin, středoškoláci 140 hodin. Totéž platí u samostatného kurzu manikúry a nehtové modeláže.

Co je náplní kurzu?

Pedikér či pedikérka musí umět takzvanou suchou i mokrou pedikúru, vyznat se v přípravcích a dokázat masírovat a ošetřovat chodidla od otlaků, kuřích ok, zrohovatělé kůže a podobně. Součástí kurzu je i zákazníky velmi oblíbená nehtová modeláž.

Manikér či manikérka se na rekvalifikačním kurzu naučí ošetřovat nehty, zdobit je a lakovat, používat různé nástroje, techniky a přípravky. Součástí kurzu je i modeláž nehtů, například gelová.

Chci si založit živnost na manikúru/pedikúru. Co potřebuji?

Pokud zvládnete závěrečnou zkoušku a získáte osvědčení o rekvalifikaci, můžete si založit živnost pro obor manikérských či pedikérských služeb.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz