Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Rok 2014 nabídne více pracovních míst

Tipy a články: Rok 2014 nabídne více pracovních míst

Letos podle analytiků bude konečně lépe: více nových míst nabídnou už na jaře zejména průmyslové a strojírenské podniky. A o Česko mají zájem i zahraniční investoři: koncem letošního roku vyroste v Plzeňském kraji velké nákupní centrum a na Litoměřicku továrna na gumičky do automobilových stěračů.

14. 1. 2014

Stříbro: obří nákupní centrum

Obří nákupní centrum plánuje postavit německý investor v Plzeňském kraji, konkrétně v obci Benešovice u dálnice D5 (devět kilometrů od Stříbra). Nákupní zóna Outlet Benešovice zaměstná celkem 710 lidí. Investor chce do letošního prosince postavit polovinu zóny a dát práci prvním 390 zaměstnancům. Zbytek nákupního centra plánuje otevřít v srpnu 2017. Outlet Benešovice zákazníkům nabídne různé druhy zboží, především oblečení. Obchodní zóna bude kromě obchodů obsahovat také zimní zahrady, ledovou plochu, dětská hřiště, skatepark a čerpací stanici.

Litoměřice: továrna na gumičky do stěračů

Největší výrobce gumiček do automobilových stěračů, japonská společnost Fukoku, letos postaví v Litoměřicích továrnu za 60 milionů korun. Výroba se spustí na jaře příštího roku. Kolik lidí dostane práci, investor zatím neupřesnil.

Letos porostou hlavně technické obory

Krize podle analytiků letos konečně skončí. Hledání nového místa bude ještě do konce zimy složitější, ale už na jaře nabídek přibude. Nejrychleji se oživí strojírenství, průmysl a výroba a energetika. Nejpomalejší nárůst počtu nových míst naopak čeká finančnictví, stavebnictví a služby – příležitosti začnou přibývat zřejmě až po letních prázdninách.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz