Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Různorodé nabídky a odměny až 200 korun za hodinu. Svět brigád po létě neusnul a nabízí dlouhodobější přivýdělky

Tipy a články: Různorodé nabídky a odměny až 200 korun za hodinu. Svět brigád po létě neusnul a nabízí dlouhodobější přivýdělky

Nabídek práce je nyní hodně. Platí to i pro brigády, kterých je na serveru Prace.cz okolo dvou tisíc. Nejčastěji mají firmy zájem o výpomoc do konce letoška, ale v nabídce jsou i dlouhodobější spolupráce přesahující do roku 2022. Jaké odměny za jakou práci se teď inzerují?

Práce ve skladu, prodávání zboží na prodejně, administrativní výpomoc nebo lektorování dětských kroužků. Pokud jde o brigády, je stále z čeho vybírat. Odměny takřka neklesají pod 110 korun za hodinu, ale vydělat si lze i 200 korun za hodinu. Vybírat z inzerátů mohou nejen studenti, kteří si chtějí během školního roku přivydělat, ale každý, kdo má volných pár hodin týdně.

Někdo se o všechny ty zásilky musí postarat

S rozvojem sektoru e-commerce, k němuž došlo už loni v důsledku protipandemických opatření, se zvýšila potřeba balení a kompletování zásilek, jejich přijímání i expedování ze skladu. Odměny se v tomto sektoru pohybují nejčastěji v rozmezí 130 až 170 korun za hodinu.

Firmy zpravidla nabízejí nižší základ a možnost navýšení sazby podle výkonnosti. Na tuto práci nebývají potřeba žádné speciální dovednosti, požaduje se zejména spolehlivost a pak schopnost vydržet po celou směnu fyzicky pracovat. Je dobré se podívat, v jakém časovém rozmezí bude práce probíhat. Zda se jedná o ranní, odpolední nebo večerní směny. Ve více směnných provozech mohou dostávat brigádníci na výběr.

Zpátky do prodejen

Doplňovat zboží a obsluhovat v obchodě nebývá tak fyzicky náročné jako manuální práce ve skladu, ale zase vyžaduje umění a také trpělivost jednat se zákazníky. Odměny za tuto brigádu začínají na 120 korunách za hodinu a končívají na 160 korun za hodinu.

I v tomto případě se může jednat o práci na různé směny, a to včetně víkendů. Je dobré si předem ujasnit, co všechno bude patřit mezi úkoly brigádníka – jestli i obsluha pokladny nebo třeba také úklid prodejny a co je tím konkrétně myšleno. Mezi výhodami naleznou zájemci o tuto brigádu často slevy na prodávané zboží.

Hledáme člověka „na všechno“

Pod pojem administrativa se skrývá řada různě zaměřených činností. Může to být práce asistenta/tky, která se případ od případu liší: v právní kanceláři je to především příprava podkladů ke smlouvám, archivace složek či dojednávání schůzek, zatímco v obchodní firmě kontaktování nových či potenciálních zákazníků. Ale spadá sem také třeba práce recepční.

Odměny se i podle toho liší. Zatímco za působení na recepci (a žádné další úkony) se začíná už na 110 korunách za hodinu, výše zmínění asistenti si vydělávají obvykle mezi 130 až 200 korunami za hodinu. Získání takové práce už ale bývá podmíněno třeba znalostí určitého jazyka alespoň na základní úrovni nebo kancelářských programů typu Excel.

Lektor s dobrými nervy

Lektoři dětských skupin jsou potřeba nejen o prázdninách, ale i přes rok, kdy mohou vést různé kroužky. Ty se rozjíždějí právě v těchto dnech, a tak organizace zaměřující se na volný čas dětí, shánějí poslední lektory. Odměny za tuto práci jsou velkorysé, základ se pohybuje okolo 200 korun za hodinu a dle kvalifikace (zejména jazykové, případně sportovní) nebo dalších kritérií je nabízena i sazba nad 300 korun. Pracovat s dětmi ovšem není až tak snadné, i sami inzerenti upozorňují na to, že kromě kladného vztahu k malým svěřencům je také potřeba disponovat určitou dávkou odolnosti.

Přejděte na server Prace.cz a najděte si brigádu, která vám nejlíp vyhovuje.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz