Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Sebevědomí není maličkost

Tipy a články: Sebevědomí není maličkost

Téměř každý člověk se někdy potýká s nedostatečnou sebedůvěrou. U některých lidí, například těch, kteří mají sklony k depresi, však může ztráta sebeúcty zcela ochromit jejich život. Článek proto přichází s několika doporučeními, jak tomu předejít.

– Cvičte. Zapojení cvičení do každodenní rutiny pomáhá k lepšímu tělesnému i duševnímu zdraví.

– Zdravě se stravujte. Vyhýbejte se jídlům bohatým na cukr, tuk a sůl. Přidejte více ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a nízkotučných mléčných výrobků. Čím zdravěji se budete cítit, tím lepší ze sebe budete mít pocit.

– Udělejte si čas na oblíbené činnosti. Každý den si najděte čas na něco, co vás baví.

– Buďte produktivní. Nepřehlížejte každodenní povinnosti, jako je úklid kuchyně, prádlo, placení složenek apod. Pomůže vám to získat příjemný pocit z úspěchu.

– Udržujte společenské vtahy. Věnujte čas lidem, se kterými je vám dobře a pomohou vám získat lepší pocit ze sebe sama.

– Pečujte o sebe. Dodržujte hygienu, hezky se oblékejte a dělejte další věci, které vám dopřejí dobrý pocit z toho, jak vypadáte. Dobrý pocit z vnějšku vám pomůže i k dobrému pocitu i zevnitř.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz