Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Skákač na matracích a další profese, o kterých jste nevěděli, že existují

Tipy a články: Skákač na matracích a další profese, o kterých jste nevěděli, že existují

Měli byste na to stát se profesionálním lenochem? Slyšeli jste o někom, kdo se živí jako vytrhávač nosních chloupků, sběrač vrbového proutí či dekoratér toalet na veřejných WC? Nejspíš ne. Tato povolání jsme si totiž vymysleli. Profesemi, o kterých píšeme v článku, se však lidé opravdu živí.

23. 4. 2019

Když vás nebaví stát ve frontách

Nebaví vás stát v dlouhých frontách, které se sotva pohnou? Nevadí! Můžete si najmout člověka, který za vás řadu vystojí. Počítejte ale s tím, že takový „profík“ není nejlevnější. Bere okolo 20 dolarů na hodinu, což je asi 460 Kč. U nás byste takového člověka využili třeba v letní sezóně při čekání v nekonečných řadách u lanovky na Petřínskou rozhlednu. Co ale víme, u nás se stoják ve frontě jako povolání zatím nevyskytuje.

Profese snů pro milovníky golfu

Adrenalinovou zábavu prožívá při lovení golfových míčků z jezírek potápěč na golfových hřištích. Za sběr v okolí jedné jamky si vydělá kolem 300 dolarů (v přepočtu asi 6 900 Kč). Stát se golfovým potápěčem však není jen tak. Podmínkou je mít potápěčský kurz a zkoušku z první pomoci. Práce je to zajímavá, ale někdy náročná. Potápěč musí být připraven na špinavou práci, když se při hledání míčku musí prohrabávat nánosy bahna na dně jezera.

Ideální práce pro sportovce

Fyzicky náročnou práci má profesionální skákač na matracích. Testuje kvalitu ručně vyráběných matrací, po kterých se různě válí, hopsá a skáče. Pro milovníky trampolín je to práce snů.

Dotýkat se lidí povoleno

V Japonsku si lidé mohou vydělat peníze tím, že natlačí co nejvíce lidí do vozů MHD v ranní špičce, aby se všichni dostali včas do práce. Lidí je prostě hodně a místa málo. Třeba tokijské metro každý den přepraví devět milionů cestujících. Oshiya, jak se profesionálním „natlačovačům“ říká, nosí uniformy a bílé rukavičky.

Klouzání od rána do večera

Hledáte zajímavou brigádu? Pokud máte rádi vodní radovánky a milujete rychlou jízdu, bude pro vás ideální profesí testovač tobogánů. Jistý britský mladík se této práci věnoval necelý půlrok, který strávil objížděním tobogánů po zajímavých destinacích celé Evropy. Výdaje s cestováním mu zaměstnavatel proplatil, a navíc dostal královský plat. Věříme, že i u nás by se našla řada profesionálních „sjížděčů tobogánů“, kteří by si tuto práci náramně užili.

Jarmila Zechová Syptáková

Láká vás nějaká práce z našeho přehledu? Setkali jste se někdy s člověkem, který má neobvyklé povolání? Napište nám to do diskuze pod článkem.

» Podívejte se na nabídky práce ve vašem oboru

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz