Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Stát by měl práci zajistit všem, myslí si většina lidí

Tipy a články: Stát by měl práci zajistit všem, myslí si většina lidí

72 procent Čechů si myslí, že stát by měl zajistit práci každému, kdo o ni stojí. Více než dvě pětiny lidí by dokonce raději udržovalo zbytečná pracovní místa, pokud by to zabránilo růstu nezaměstnanosti. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM, ve kterém odpovídala tisícovka lidí.

10. 10. 2013

↑ Pouze 4 procenta lidí si myslí, že nezaměstnaní nemají o práci zájem. 

Větší tolerance k nezaměstnaným

Krize naučila Čechy pohlížet na nezaměstnanost s větší pokorou, zjistilo rovněž zmíněné šetření. Zatímco ještě v roce 2007 si polovina lidí myslela, že nezaměstnaní nemají o práci skutečný zájem, od roku 2009 je toto přesvědčení menšinové a hlásí se k němu jen 4 procenta respondentů.

Založte si agenta

Hledání práce si můžete usnadnit založením virtuálního agenta, který bude podle vašich požadavků prohledávat pracovní inzeráty a ty nejlepší nabídky vám posílat do e-mailu.

Nezaměstnanost jako pozitivní jev?

Zhruba 60 procent Čechů považuje určitou míru nezaměstnanosti za pozitivní jev, který lidi vybízí k větší odpovědnosti a úctě k práci. Před dvaceti lety ale tento názor zastávalo 80 procent lidí. Názor, že stát by měl každému zajistit práci a že proti nezaměstnanosti je dobré bojovat udržováním zbytečných míst, si myslí zejména lidé s nižším vzděláním.

Prace.cz

Kam dál?

Nejnovější nabídky práce

Každý šestý Čech si přivydělává, úklidem nebo na stavbě

Může mě firma nutit jezdit na služební cesty?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz