Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Stavební firmy: potřebujeme tisíce lidí

Tipy a články: Stavební firmy: potřebujeme tisíce lidí

Stavební firmy poprvé od krize plánují, že budou v letošním roce nabírat nové zaměstnance. Práci by tak mohlo najít několik tisíc lidí, vyplývá z nejnovější Kvartální analýzy českého stavebnictví. Každá třetí firma (35 procent) má už nyní nasmlouváno více práce než loni.

24. 2. 2015

Stavíme! Stavební firmy budou letos potřebovat mnoho lidí.

Firmy: zakázky máme

Firmy mají podle analýzy nasmlouvanou práci průměrně na půl roku, velké stavební společnosti dokonce na více než deset měsíců. „Pokud bude pozitivní vývoj sektoru pokračovat a firmy uvidí udržitelnost tohoto růstu i pro další roky, počet zaměstnanců stavebních firem by v průběhu roku 2015 mohl vzrůst o čtyři až pět procent,“ přiblížil ředitel analytické společnosti CEEC Research Jiří Vacek.

Nabírá třeba Skanska…

Zaměstnat nové lidi chce například firma Skanska, která loni získala největší objem veřejných stavebních zakázek. „Vzhledem k tomu, že v některých segmentech stavebního trhu došlo k oživení, je nábor nových zaměstnanců nezbytný. Především v oblasti železničního stavitelství plánujeme investice do mechanizace a pokračuje nábor kvalifikovaných zaměstnanců,” prohlásil generální ředitel Skanska ČR a SR Roman Wieczorek.

… Strabag Rail…

Větší objem práce než před rokem potvrdily především firmy, které pracují v oboru inženýrského stavitelství, tedy ty, které staví silnice a železnice. Smlouvy na delší dobu než v roce 2014 má 40 procent těchto firem. „Počítáme s nárůstem počtu zaměstnanců a dalšími investicemi do technologií,“ podotkl člen představenstva Strabag Rail Luboš Tomášek.

… a Trigema Building a Geosan

Tři až pět procent nových zaměstnanců chce letos nabrat společnost Trigema Building. Najímat nové lidi chtějí i společnosti zabývající se inženýrským stavitelstvím. „Počítám s nástupem nových, odborně zdatných pracovníků do přípravy staveb i do projektových týmů. Zaměstnáme také několik studentů ze stavebních fakult,“ řekl výkonný ředitel Geosan Group Ivan Havel.

Firmy kupují nové stroje

Více než třetina (35 procent) ředitelů stavbních společností potvrdila, že oproti loňskému roku navýšila rozpočty na nákup nových strojů, a to až o 15 procent. Firmy tak budou po dlouhých letech, kdy se nákladných strojů spíše zbavovaly nebo nákup strojového parku odkládaly, investovat do svého rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti.

ČTK

Kam dál?

Stavebnictví: všechny nabídky práce

Jak se pracuje v Howden ČKD Compressors

Porovnejte si plat podle pozice a regionu

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz