Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Stáž ve firmě vám pomůže odlišit se od ostatních

Tipy a články: Stáž ve firmě vám pomůže odlišit se od ostatních

Firmy od žadatelů o práci požadují praxi. Zejména čerství absolventi, lidé po delší rodičovské dovolené nebo i dlouhodobě nezaměstnaní však mohou mít problém ji získat. Pokud stejnou věc řešíte i vy, projekt Stáže ve firmách vám může výrazně pomoci. 

V září byl pod hlavičkou Fondu dalšího vzdělávání spuštěn zajímavý projekt, jehož cílem je pomoci uchazečům o zaměstnání získat praxi a pomoci jim tak při hledání práce.

Stáž si mohou najít zájemci téměř z celé České republiky. Výjimkou jsou lidé s trvalým pobytem na území Hlavního města Prahy a osoby samostatně výdělečně činné. Získat cenné zkušenosti touto cestou můžete, zejména pokud patříte mezi absolventy bez praxe, nezaměstnané, rodiče vracející se z mateřské nebo rodičovské dovolené, příp. zaměstnané, kteří si chtějí prohloubit kvalifikaci.

V celé České republice

Po dobu stáže se vaše postavení na trhu práce nijak nemění. Pokud například pobíráte podporu v nezaměstnanosti, budete na ni mít nárok i během stáže. Stáž můžete absolvovat v kraji dle svého vlastního výběru, včetně Prahy. Počet dostupných oborů je však prozatím omezený. Do budoucna by se měl okruh odborných praxí rozšiřovat. Stáž může podle počtu hodin a rozvržení pracovní doby trvat od jednoho do šesti měsíců.

Jako když hledáte práci

Hledání stáže se nijak zásadně neliší od vyhledávání pracovních příležitostí na našem portálu. Na stránkách www.stazevefirmach.cz se musíte zaregistrovat, vyplnit životopis, najít si žádanou stáž a do určeného data se na ni přihlásit. Firma, ve které stáž proběhne, může vás a ostatní zájemce pozvat na pohovor a následně vybrat nejvhodnějšího uchazeče.

Za absolvování stáže certifikát

Po dobu výkonu stáže vám náleží stravenky, příp. příspěvek na dopravu a ubytování.  Stáže jsou neplacené, ale firma se s vámi může dohodnout na finanční odměně. Po skončení programu vám firma může nabídnout běžné pracovní místo, není to ale pravidlem.  Za absolvování stáže získáte certifikát dokládající vaši nově nabytou praxi.
Na počátku října, přibližně měsíc po spuštění projektu, bylo na jeho stránkách zaregistrováno 569 zájemců o stáž a 148 firem projevilo zájem poskytnout jim příležitost. V tuto chvíli se projekt stále nachází na startovní čáře, proto je nabídka stáží i oborů, ve kterých je lze vykonat, omezená. Počet stážistů a zapojených firem by se měl v dohledné době rychle zvýšit. Nepromeškejte zajímavou možnost, jak zvýšit své šance najít slušnou práci.

Zdroj: Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz