Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Tři zaměstnavatelé, kteří se chystají nabírat

Tipy a články: Tři zaměstnavatelé, kteří se chystají nabírat

Přinášíme tipy na firmy a státní instituce, které v blízké době plánují nabírat nové kolegy. Další zajímavé nabídky v nejrůznějších profesích najdete každý den na Prace.cz. Nové místo můžete snadno najít i ve svém regionu.

27. 5. 2014

↑ Průmyslový park v Chebu se rozšíří o čtyři nové firmy, zejména továrny na výrobu automobilových součástek.

Průmyslová zóna Cheb: až 1000 volných míst

Čtyři nové firmy se ještě letos usídlí v chebském průmyslovém parku. Nabídnou až tisícovku volných míst. Jedná se hlavně o společnosti, které dodávají různé součástky pro automobilový průmysl. „Je to například společnost Accolade – Panattoni, což je významný průmyslový developer. Pak je to firma Eberspächer, která se zabývá výrobou klimatizací a topných systémů pro liniová vozidla, a pak je to subjekt, který vyrábí komponenty pro stavební průmysl,” uvedl místostarosta Chebu Tomáš Linda. V chebském parku se chystá investovat i výrobce polypropylenových výrobků HSV Polska.

Česká pošta: 200 až 300 nových zaměstnanců

Česká pošta by letos mohla nabrat 200 až 300 nových kolegů. Souvisí to s dokončovanou centralizací doručování, kdy síť pošty bude nově místo 500 menších distribučních míst tvořit 65 velkých doručovacích dep. „Je pravděpodobné, že někteří zaměstnanci budou radši hledat práci v místě bydliště a sami z pošty odejdou. I když se jim snažíme nabídnout jinou práci, zaškolený pracovník má prostě svoji cenu, občas se pro odchod rozhodnou. Tyto zaměstnance je pak zapotřebí nahradit,” uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Česká pošta na konci loňského roku zaměstnávala 32 tisíc pracovníků.

» Česká pošta: aktuální volná místa

Žatec: Tisíc lidí v továrně Nexen

Průmyslová zóna Triangle u Žatce se rozroste o jihokorejskou gumárenskou firmu Nexen. Společnost chce v první vlně v zóně investovat 22,8 miliardy korun. Ve továrně plánuje zaměstnat zhruba tisíc pracovníků. Postupem času by však investice mohla dosáhnout 40 miliard korun. Práci by pak našlo až 2300 lidí. Pokud by se tak stalo, šlo by o největší zahraniční investici v Česku.

» Průmyslová zóna Triangle: aktuální volná místa

ČTK, Prace.cz

Kam dál?

Nejnovější nabídky práce

O kolik si říct na pohovoru: porovnejte si výdělek

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz