Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Umíte napsat poděkování?

Tipy a články: Umíte napsat poděkování?

Spolu s tím, jak lidé odcházejí déle do důchodu, přibývá těch, kteří pracují pro mladší nadřízené. Generační rozdíly přitom mohou způsobovat řadu problémů. Článek proto přichází s několika tipy, jak si vybudovat dobrý vztah s mladším šéfem.

– Uznejte jeho odbornost. Buďte otevření novým nápadům a přístupům, které může mladý manažer přinést na vaše pracoviště. Mladý šéf má své vlastní vzdělání a praxi a nepotřebuje, aby mu podřízení dělali rodiče.

– Komunikujte elektronicky. Mladší manažer může dávat přednost komunikaci prostřednictvím instant messagingu, textových zpráv nebo e-mailu před osobním setkáním a telefonem. Naučte se proto používat jeho preferovaný způsob.

– Neočekávejte příliš osobních schůzek. Mladší šéfové upřednostňují výsledky a produktivitu před osobním setkáváním na pracovišti. Připravte se proto na více webinářů či telekonferencí než osobních setkání.

– Zdůrazňujte své výsledky. Pravidelně šéfovi ukazujte výsledky své práce. Místo mluvení o desítkách let zkušeností, které máte za sebou, mluvte o očekáváních, která jste překonali v poslední době.

– Chovejte se podle svého věku. Vyhněte se srovnávání šéfa se svými dětmi a nemluvte o tom, co jste vy dělali v jeho věku. Stejně tak není třeba, abyste se chovali jako mladíci.

– Zdokonalujte své dovednosti. Udržení kroku s nejmodernějšími technologiemi vám pomůže udržet si pracovní místo v nejistých dobách.

– Nesoutěžte. Nesnažte se otevřeně konkurovat nadřízenému. Nestavte se do role toho, kdo všechno ví a zná jen vzhledem ke svému věku.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz