Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Volno okolo Vánoc byste měli beze zbytku využít… K lenošení a odpočinku

Tipy a články: Volno okolo Vánoc byste měli beze zbytku využít… K lenošení a odpočinku

Teď ještě přípravy vrcholí. Brzy ale budou všechny dárky (až na výjimky:) doručeny, všichni zákazníci obslouženi a většina provozů utichne. Platí to i o pracovním serveru Prace.cz. Inzeráty budou vystaveny i přes svátky a nic vám nebrání je procházet a hledat mezi nimi práci, která vám sedne. Nicméně čas kolem Vánoc není z hlediska náboru zrovna žhavým obdobím. Proto si klidně oddechněte i vy.

Celý rok vstáváte do práce, zařizujete věci okolo domácnosti a rodiny a do toho možná ještě sháníte lepší práci, protože ta stávající vám příliš nevyhovuje. Anebo jste o práci už před časem přišli a nyní hledáte nové místo. Pokud to jenom trochu jde, o svátích se na všechno chvíli vykašlete. A užívejte si volno. Je to potřeba.

Dopřát si ranní nebo i dopolední lenošení, koukat s rodinou na pohádky, cpát se cukrovím, odpoledne zajít na procházku a případně na růžek pozdravit i známé z okolí. Pokud vám to připadá jako návod, čemu se v následujících dnech věnovat, je to v pořádku.

Lenošení povoleno

Nevyčítejte si, pokud toho během Vánoc a Silvestra nestihnete o moc víc, než je vyjmenováno výše. Aktivní jste byli celý rok. Teď je potřeba načerpat síly. A právě k tomu, mimo jiné, svátky slouží.

Dělejte to, co máte rádi, i když to třeba nejsou všechno čistě bohulibé činnosti: hraní počítačových her, posezení s přáteli a lahvinkou něčeho dobrého, koukání na filmy a seriály. I psycholog vám řekne, že jsou aktivity, jimiž se každý dobíjí. Kromě těch chvályhodných, jako je třeba sport, to právě bývá i lehce zlozvykové trávení volného času. Nic se nemá přehánět. Ale není ani zdravé si tyto aktivity zcela zakazovat. Spíš si je rozumně dávkovat.

A co hledání práce? To na vás počká. Ostatně i ve firmách, které zveřejnily inzeráty, si spousta lidí bere přes svátky volno, takže nečekejte třeskutou komunikaci. Navíc po Novém roce podniky nábor obvykle rozšiřují. Také tedy o něco stoupne konkurence, ale tím teď nemá cenu se trápit. Teď má cenu vydechnout a vychutnat si hezké dny. Pokračovat ve svém úsilí budete zas v lednu.

Klidné svátky a mnoho úspěchů v novém roce vám přeje Prace.cz.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz