Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Významní zaměstnavatelé dnes budou povzbuzeni k zaměstnávání lidí s lupénkou

Tipy a články: Významní zaměstnavatelé dnes budou povzbuzeni k zaměstnávání lidí s lupénkou

Loupák. Právě ten dnes obdrží na stůl na 400 personálních a generálních ředitelů největších českých zaměstnavatelů, státní správy a samosprávy a redakcí nejvýznamnějších českých médií. Právě francouzský croissant se stal symbolem kampaně na podporu zaměstnávání lidí s lupénkou. 
Hlavní myšlenkou kampaně je „Nebojte se zaměstnávat lidi s lupénkou”. Cílem akce je prohloubit informovanost zaměstnavatelů o daném onemocnění, zdůraznit neškodnost a neinfekčnost onemocnění pro okolí a změnit tak v pozitivním duchu jejich pohled na uchazeče o zaměstnání s touto nemocí. Kampaň je dílem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Ten se letos, stejně jako v letech předešlých, snaží více upozornit na pacienty s jednou vybranou diagnózou. Tou se pro letošní rok stala lupénka neboli psoriáza. 
Lupénka – psoriáza je totiž jedno z nejčastějších chronických zánětlivých onemocnění, o kterém panuje řada mýtů a desinformací. V evropských zemích postihuje v průměru kolem 3 % obyvatel. V České republice se odhaduje počet lidí s psoriázou na 200 tisíc, a to v různě těžkých formách. 

 Na tvorbě kampaně se podíleli i firmy zaměstnávající zdravotně postižené. Krabičku na croissant vyrobila společnost Czech office s. r. o. (www.czechoffice.cz), držitel ochranné známky Práce postižených. Croissant pak upekli zaměstnanci pekárny Na Návsi. Ta je jedním z projektů na podporu zaměstnávání lidí s mentálním postižením neziskových organizací Etincelle, o.s. a Startujeme, o.p.s. (www.etincelle.cz).
Celý projekt bude vrcholit 23. října 2012, kdy u příležitosti Světového dne lupénky organizuje NFOZP v Praze „Konferenci o zaměstnávání OZP“, s akcentem právě na lupénku a řadu vzdělávacích akcí pro pacienty s touto diagnózou. 

Více informací: www.ipsoriaza.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz