Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Vzkaz pro zaměstnavatele: "Nebojte se zaměstnávat lidi s lupénkou"

Tipy a články: Vzkaz pro zaměstnavatele: "Nebojte se zaměstnávat lidi s lupénkou"

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) spustil od 1. dubna 2012 ojedinělou kampaň na podporu zaměstnávání osob s diagnózou lupénka neboli psoriáza. 

Stejně jako v letech předešlých, i letos se snaží Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) více upozornit na pacienty s jednou vybranou diagnózou.

Hlavní myšlenkou akce je „Nebojte se zaměstnávat lidi s lupénkou”. Cílem kampaně je prohloubit informovanost zaměstnavatelů o daném onemocnění, zdůraznit neškodnost onemocnění pro okolí a změnit tak v pozitivním duchu jejich pohled na uchazeče o zaměstnání s touto nemocí.

Lidé s lupénkou patří do kategorie těch osob zdravotním postižením, které mají jedno z nejhorších uplatnění na trhu práce. Dle statistiky jim patří 4. místo napříč všemi diagnózami. Zaměstnavatelé se často nemoci bojí, mají strach z „nákazy“. Dle údajů MPSV v roce 2010 pobíralo 1382 pacientů s lupénkou invalidní důchod. Pokud by našli práci, jejich zaměstnavatel by mohl ušetřit téměř 200 tisíc korun ročně na příspěvcích státu a na slevách na dani z příjmů.

Celý projekt bude vrcholit dne 23. října 2012, kdy u příležitosti Světového dne lupénky organizuje NFOZP v Praze „Konferenci o zaměstnávání OZP“, s akcentem právě na lupénku a řadu vzdělávacích akcí pro pacienty s touto diagnózou. 

Fakta o psoriáze:

  • Psoriáza je chronické onemocnění postihující každého padesátého člověka ve všech částech světa.
  • Psoriáza není nakažlivá. Pro okolí není nebezpečná!
  • Psoriáza postihuje muže, ženy i děti. Může se vyskytnout kdykoliv, a to v různě těžkých formách.
  • Psoriáza je onemocnění nevyléčitelné, ale léčitelné. Dnes již existuje účinná léčba, která dokáže zmírnit projevy onemocnění a poskytnout pacientům kvalitní život.  

  Více informací: www.ipsoriaza.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz