Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Začněte si hledat práci teď, na podzim bude větší konkurence

Tipy a články: Začněte si hledat práci teď, na podzim bude větší konkurence

Ať už je váš důvod hledání práce jakýkoliv a do nové práce se chystáte až na podzim, věřte, že je spousta důvodů, proč se po ní začít poohlížet už teď. Asi nejpádnějším argumentem je, že budete mít výrazně menší konkurenci.

O pětinu méně konkurentů

Lidé vnímají prázdniny jako čas dovolených a odpočinku. Na pracovní inzeráty začínají více reagovat až s příchodem školního roku. Statistiky společnosti LMC ukazují, že propad zájmu o nabízenou práci je v létě kolem 20 %. To už se vyplatí obětovat pár slunečných dní na hledání nové práce.

Udělejte si před ostatními náskok

Když vás nic netlačí, nekývnete na první nabídku jen proto, že je k dispozici. Můžete zkoušet hledat práci, která vám bude vyhovovat ve všech směrech. Málokdo sežene práci napoprvé, tak proč nevyužít toho, že máte dost času na přípravu?

Procházejte si nabídky během celého léta, reagujete na zajímavé inzeráty a choďte o prázdninách „cvičně“ na pohovory.  Zjistíte, jak to na pohovorech chodí, získáte větší jistotu, budete vědět, jaká je na pracovním trhu situace. Oproti zájemcům, kteří se začnou věnovat práci až v září, budete mít velký náskok. Nabrané zkušenosti vám nikdo nevezme. To, co oni budou teprve zjišťovat, budete mít už dávno v malíčku.

Pohodové pracovní pohovory

Oproti hektickému zbytku roku panuje v létě ve společnosti všeobecně uvolněnější atmosféra. Nejinak tomu bývá i na pohovorech. To je další bonus, který vám může vyplynout při hledání nového místa v létě. Čím lépe se budete cítit, tím lépe budete reagovat na otázky při pohovoru. Bez stresu je vše mnohem jasnější. Navíc je možné, že koronavirová epidemie bude letos na podzim opět na vzestupu a lidé budou opět vystresovaní z toho, co je čeká.

Brigáda jako zkušební doba

Kvůli čerpání dovolených potřebuje spousta zaměstnavatelů nahradit chybějící síly, a tak se objevují nabídky na krátkodobé brigády. I toho můžete využít ve svůj prospěch. Když se dobře zapíšete jako brigádník, je možné, že až budou mít ve firmě volné místo, osloví s nabídkou práce rovnou vás.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz