Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Zkuste práci v Bille: zvládnete to i bez praxe

Tipy a články: Zkuste práci v Bille: zvládnete to i bez praxe

PR článek

Jako malé si na prodavačku hrály snad všechny holky, a kluci možná taky. Co vás ale na pozici prodavače lahůdek nebo pokladní doopravdy čeká? Billa teď do svých prodejen po celém Česku hledá přes 300 lidí. Zjistěte, jak to v Bille chodí a co vám nabízí

3. 9. 2018

Neumíte, naučíme

Do Billy se můžete hlásit, i když jste doteď dělali něco jiného a v obchodě jste zatím nepracovali. „Praxe není potřeba, zaměstnance si zaškolíme,” říká Marie Šťastná z personálního oddělení Billy.

Na začátku vám v Bille přidělí kolegu – mentora, který je vám během prvních dní v nové práci k ruce. Řekne vám, jak to v Bille chodí, co vás každý den čeká a zaškolí vás do každodenních činností. Nováčky také čeká zaškolení v tréninkovém centru v Praze nebo v Brně, kde si vyzkoušejí práci s pokladnou nebo za pultem lahůdek.

» Billa teď hledá téměř 300 lidí po celé ČR. Podívejte se na pracovní nabídky

To, zda budete pracovat čistě jen na svém úseku, se liší podle velikosti prodejny. Primárně dostanete na starosti jeden úsek. Zejména v menších prodejnách se však může stát, že se různé funkce překrývají, a vy se dostanete i k jiné práci.

Na změně práce se dá domluvit

Pokud jste zatím v prodejně nepracovali, může se stát, že po čase zjistíte, že vám vaše pracovní náplň nesedí. „Pro někoho může být práce fyzicky náročná, někomu méně vyhovuje kontakt se zákazníky. Jiní vnímají jako náročnou administrativní zátěž. Zaměstnancům můžeme v případě potřeby nabídnout jinou pozici, pokud je volná,” vysvětluje Šťastná, že případná nespokojenost s pracovní náplní se dá řešit.

Šikovní a cílevědomí zaměstnanci se mohou navíc vypracovat na vyšší pozice v rámci prodejny, třeba vedoucí prodejny nebo hlavní pokladní. Někteří zaměstnanci dále povýší na regionálního manažera.

Zkrácený úvazek? Stačí si říct

„Nabízíme práci i na kratší úvazky a brigády. Stačí si o ně říct,” říká Šťastná. Obchody se nezastaví ani o víkendu, zaměstnance proto směny o sobotách a nedělích neminou. „Směny většinou plánuje vedoucí prodejny, pokud je to možné, vychází zaměstnancům vstříc,” vysvětluje Šťastná, jak plánování víkendových směn funguje.

Reagujte na inzerát nebo se zastavte na prodejně

Nábor do Billy probíhá jednoduše. Pokud odpovíte přes inzerát na Prace.cz, zavolá vám vedoucí prodejny nebo regionální manažer a domluví se s vámi na termínu osobního setkání. Pokud se zastavíte přímo v Bille, ve většině případů proběhne pohovor rovnou na místě nebo si s vámi sjednají jiný termín. Pohovory probíhají přímo v prodejně, nejčastěji s vedoucím prodejny nebo s jeho zástupci.

5 týdnů dovolené a stravenky


Billa svým zaměstnancům nabízí kromě mzdy i zajímavé benefity. „Mzdu samozřejmě posíláme vždy včas a každou hodinu navíc zaplatíme. Kromě důkladného zaškolení si zaměstnanci pochvalují naše pěkné prodejny a že to vzhledem k počtu našich obchodů mají do práce blízko,” popisuje Šťastná mzdové podmínky a benefity v Bille.

„Kromě toho mají naši zaměstnanci nárok na 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 80 Kč, odměny při pracovních výročích, výhodné tarify od O2 pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky, roční prémie nebo slevy na zájezdy od ITS BILLA Travel a Exim Tours.”

» Billa teď hledá téměř 300 lidí po celé ČR. Podívejte se na pracovní nabídky

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz