Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > 39 % zaměstnanců už někdy našlo lásku na pracovišti

Tipy a články: 39 % zaměstnanců už někdy našlo lásku na pracovišti

Průzkum realizovaný na portálu Jobs.cz odhalil, že bezmála 40 % lidí disponuje zkušenostmi s nalezením partnera v pracovním kolektivu. Další zjištění vypovídá o tom, že 34 % respondentům se seznámení s partnerem na pracovišti nepřihodilo. Šetření též ukázalo, že se čtvrtina lidí (27 %) v práci zásadně neseznamuje.  

„Seznámení partnerů na pracovišti je zajímavým fenoménem dnešní uspěchané doby. Především zaměstnanci pracující na manažerských pozicích tráví v pracovním prostředí převážnou část dne, od rána do večera, a nemají tak dostatek volného času na soukromé aktivity – návštěvu lékaře, úřadů, ale právě i na partnerský život,“ řekla Jana Skalová, tisková mluvčí společnosti LMC, která pracovní portál provozuje. „Je tak logické, že právě tito lidé v mnoha případech hledají partnera mezi svými kolegy,“ dodala Skalová.

Zaměstnavatelé jsou k lásce na pracovišti tolerantní

Na dotazy ohledně tolerance k partnerským párům v pracovních kolektivech se vyjádřili také  personalisté využívající náborovou aplikaci LMC G2. Uskutečněná anketa mezi 170 firmami ukázala na vysokou míru tolerance partnerských párů na pracovišti. 73 % odpovídajících by po zjištění faktu, že spolu začali jejich kolegové z týmu chodit, na novou situaci nijak nereagovalo, pokud by to ovšem negativně neovlivňovalo pracovní výkon zmíněné dvojice. Na 15 % respondentů považuje partnerské vztahy na pracovišti za přirozenou věc a kolegy by podpořilo. Pouhých 12 % zástupců firem by kolegům doporučilo přesun do jiného týmu.

Autor: Jana Skalová, LMC s.r.o.

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz