Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > 6 věcí, které vám usnadní přemýšlení o nové práci

Tipy a články: 6 věcí, které vám usnadní přemýšlení o nové práci

Už nějakou dobu si pohráváte s myšlenkou, že změníte práci. Což o to, změnu byste brali – jen kdybyste věděli, že to na novém místě bude opravdu lepší. Zkuste naše tipy, co si promyslet, aby se vám rozhodovalo lépe.

6. 8. 2018

Je to tutovka!

„Změň práci, vyděláš na tom. Je to tutovka!“ Bylo by příjemné, kdyby nám někdo dokázal takové ujištění dát. Bohužel to ale nejde. Proto nejlépe uděláte, když takové „potvrzení“ dáte sami sobě. Je to účinnější, než si dokola opakovat, že vás stejně nikam nevezmou. Nebo zůstávat na místě, které vám už nevyhovuje. Možná si říkáte: ale vždyť ta práce, ve které jsem, není tak hrozná. Vlastně je dobrá a dá se to vydržet.

Jasně: třeba máte pravdu. Netvrdíme, že je rozumné měnit práci každé dva měsíce. Na druhou stranu je škoda nechat se strachem z nejistoty paralyzovat do té míry, že „raději“ zůstanete někde, kde vám to už leze krkem.
Najděte si pro sebe pádné důvody, které vás namotivují. Co byste chtěli v práci dělat a jak byste se chtěli cítit? Aspoň na chvíli si představte situaci, kdybyste si mohli vybrat jakoukoliv práci. Bez omezení.

↑ Co se vyplatí zvážit předtím, než kývnete na nabídku práce?

Líbilo by se vám to takhle?

1. V práci si mě váží a respektují mě

Nejspíš byste se do práce těšili, kdyby se po vás nikdo nevozil, nekřičel na vás, nevyhrožoval vyhazovem, když vám onemocní dítě. Je to výhra, když máte rozumného šéfa, který se s vámi snaží vždycky dohodnout tak, aby byly spokojeny obě strany.

2. Dostávám zaslouženou výplatu

Na účet vám každý měsíc dorazí částka za odvedenou práci, která vás hřeje u srdce. Konečně si můžete v létě dovolit vyrazit s celou rodinou na dovolenou. Dokonce si začnete odkládat něco stranou, abyste měli našetřeno na horší časy.

» Chci lépe placenou práci

3. Dělám přesně to, co mám ve smlouvě

Cítíte tu úlevu, když nemusíte dělat poskoka a věčně řešit průšvihy méně chápavých kolegů? Zodpovídáte jen za tu část práce, kterou máte ve smlouvě. Každý den tak víte, co vás čeká. Už nejste jak hadr na holi, se kterým každý mává, jak potřebuje.

4. Konečně mám dostatek volného času

Hurá, konečně bez přesčasů a přehazovaných služeb ve třísměnném provozu. Od teď si můžete svobodně naplánovat třeba pravidelné čtvrtky na fotbale nebo ve fitku. Bez nervů a strachu, že budete muset všechno zrušit a jít do práce.

5. Na záchod chodím podle potřeby

Ptát se nadřízeného, jestli si můžete odskočit na záchod? Žádné takové: když máte potřebu, jdete na WC. Máte žízeň? Napijete se. Hlavu vám nikdo neutrhne. Nemusíte počkat s pitím do obědové přestávky.

6. Za půlhodinky jsem práci

Práci máte kousek od místa bydliště. Už žádné přejíždění na druhý konec města nebo přes půlku republiky. Víte, kolik ušetříte času a peněz? Pokud by se vám v takové práci líbilo a nemáte ji, je nejvyšší čas odhodlat se ke změně. Doba vám nahrává. Dnes je obrovská poptávka po nových zaměstnancích. Využijte toho.

» Jdu si najít lepší práci

Jarmila Zechová Syptáková

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz