Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy

Tipy a články: Atmoskop.cz: Novinka, díky které poznáte pravou tvář firmy

Změna práce je důležitý krok a člověk by ho měl udělat až poté, co má dostatek informací. Jenže všechno se z inzerátu vyčíst nedá. Že by to bylo fajn proměnit se na chvíli v malou mušku a proklepnout si firmu ještě před nástupem?

5. 12. 2017

Jaká je ta firma ve skutečnosti?

To, v jaké firmě budeme pracovat, zda nám sednou lidi a celkově atmosféra, je nesmírně důležité. Asi nikdo nechce riskovat, že nastoupí někam, kde to není ono, a že pak bude dlouho hledat další práci.

Šikovnou nápovědu najdete na novém webu Atmoskop.cz, který sbírá ověřená hodnocení od současných i bývalých zaměstnanců. Díky tomu zjistíte, jak to v dané firmě skutečně chodí a co si o ní myslí lidé, kteří ji znají zevnitř. Atmoskop na začátku prosince spustila firma LMC, která provozuje třeba i portál Prace.cz. Je to nová služba, která vám zdarma naservíruje důležité a těžko sehnatelné informace, pokud nyní hledáte nebo měníte práci.

» Chci se podívat, jak skuteční lidé hodnotí firmy

Známý, který poradí

Z průzkumů víme, že 8 z 10 uchazečů se o firmu zajímá předem. Za nejdůvěryhodnější zdroj informací pak považují lidi, kteří v dané společnosti pracují nebo pracovali. Jenže: ani ten nejspolečenštější člověk na světě nemůže mít známé všude. Atmoskop je vlastně takový známý, kterého ve firmě nemáte, a který vám upřímně řekne, s čím máte počítat.

Započítáme jen ověřená hodnocení

Zásadní pro nás je, aby na Atmoskopu visela jen důvěryhodná hodnocení od lidí, o kterých víme, že v dané firmě prokazatelně pracují nebo pracovali. Hodnotitele tedy oslovujeme napřímo a nedáváme šanci anonymům. Na Atmoskopu navíc uvidíte jen profily firem, které ohodnotili alespoň čtyři lidé. To je z naší strany další pojistka, že se na zobrazené informace můžete opravdu spolehnout.

» Chci se podívat se, jak skuteční lidé hodnotí firmy

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz