Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Co vás čeká: pracovní horoskop na rok 2014

Tipy a články: Co vás čeká: pracovní horoskop na rok 2014

Přízeň hvězd je někdy vrtkavá, ale na portál Prace.cz se můžete plně spolehnout i v roce 2014. Přejeme vám do něj vše nejlepší a hlavně, abyste si našli stálou a dobře placenou práci přesně podle vašich představ!

31. 12. 2013

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Na stavění vzdušných zámků vás moc neužije, a to ani v životě, ani v práci. Některým Kozorohům proto už v první polovině roku dojde trpělivost s nerozhodným šéfem, který pořád jen planě slibuje zvýšení platu (povýšení, přeřazení na lepší práci…). Čekání na zázrak je v tomto případě opravdu zbytečné. Raději se rychle poohlédněte po nové práci, kde si vás budou více vážit.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vodnáři nemají v povaze se navenek moc vychvalovat. To je ale při hledání práce docela na škodu – upejpavou skromnost totiž ocení jen málokterý personalista. Naopak, je důležité se co nejlépe „prodat“. Vodnáři, vyšperkujte si životopis pak si ho zkuste pročíst nezaujatýma očima: zaměstnali byste sami sebe? A proč ano a proč ne? Nemějte strach, vaše pověstná intuice vám pomůže najít správné řešení.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Umělecké sklony, tvořivost a jistá zasněnost – tím se obvykle vyznačují lidé narození ve znamení Ryb. Ryby jsou velmi přizpůsobivé a zvyknou si na lecjakou práci, nejlépe jim ale bude mezi svými. Zrozenci Ryb, v roce 2014 pátrejte po pracovních nabídkách v kultuře, umění a tvůrčích oborech.

Beran (21.3. – 20.3.)

Hvězdy už dlouho vidí, že byste pro zaměstnavatele dýchali a on to pořádně neocení. Období mezi březnem a červnem slibuje nejpříznivější konstalace pro zapředení rozhovoru na téma vyšší plat. Abyste u šéfa uspěli, porovnejte si anonymně svůj výdělek s ostatními podle pozice a regionu. Snadno zjistíte, jaký se vám nabízí manérovací prostor.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býci patří k opravdovým „pracantům“ a velmi oblíbeným zaměstnancům. Zadané úkoly plní dobře a včas. Co Býkům obecně moc nesvědčí, jsou změny. Nositelé tohoto znamení raději v klidu pečují o to, co už vybudovali, než aby se hnali za stále novými výzvami. Býci, zkuste si v roce 2014 najít práci co nejblíže svému bydlišti, ať máte všechno pro vás důležité pěkně pohromadě.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

V první polovině roku 2014 dostanete nového šéfa. A varujeme vás předem: bude to pořádný suchar. Nic pro vaší veselou a společenskou povahu. Sami brzy zjistíte, že nemá smysl se trápit a podáte výpověď. Novou práci najdete snadno, když si pořídíte pomocníka – agenta Prace.cz. Agent bude pracovní inzeráty prohledávat za vás a ty nejlepší nabídky vám pošle do e-mailu.

Rak (22.6. – 22.7.)

Vzpomínka na rozzářené dětské oči pod vánočním stromečkem vás každoročně dojímá ještě v půlce května. A po každých prázdninách, ať už letních nebo vánočních, vás přepadá stále ta samá otázka: má smysl trávit celé dny v práci a rodinu si pořádně užívat jen o víkendech? Víte co? Tak to udělejte. Najděte si v roce 2014 práci na zkrácený úvazek a získejte konečně rovnováhu mezi domovem a kariérou.

Lev (23.7. – 22.8.)

Rok 2014 pro vás bude rokem, kdy úspěšně změníte práci. Trh práce začne zejména v druhé polovině roku nabízet zajímavé možnosti uplatnění. Dejte firmám vědět, že jste připraveni na změnu. Vyplňte si na Prace.cz online životopis a zveřejněte jej 20 tisícům personalistů z naší databáze. Ti totiž životopisy uchazečů pravidelně pročítají a pak je oslovují s nabídkami napřímo.

Panna (23.8. – 22.9.)

Pečlivé a pracovité Panny si toho na sebe někdy nakládají až moc. Nutno však přiznat, že jejich záložní zdroj energie je takřka nevyčerpatelný… Panny, pokud se v roce 2014 chystáte najít novou práci, šetřete alespoň trochu síly a „najměte“ si zdarma pomocníka. Agent Prace.cz, který bude inzeráty prohlížet podle vámi zadaných kritérií a nejlepší nabídky pošle do e-mailu.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Váhy na sobě někdy nechají lidově řečeno dříví štípat. Tento přístup se jim často nevyplácí ani v práci, ani v partnerských vztazích. Váhy, buďte opatrné a nenechte nynější ani budoucí zaměstnavatele, aby s vámi lacině zametali. Sledujte naši rubriku Právní rádce a bojujte za svá práva!

Štír (24.10. – 22.11.)

V současné práci se cítíte nevyužití. Ovšem dávat hned výpověď se vám také nechce. Nejlepší tedy bude, když si najdete přivýdělek nebo brigádu. Nasbíráte zajímavé zkušenosti, poznáte nové lidi a ještě si vylepšíte životopis. Brigádničit můžete ve svém oboru, nebo se poohlédnout po zcela jiné branži – není vyloučeno, že díky tomu změníte pohled na stávající kariéru.

Střelec (23.12. – 21.12.)

„Zamrznout“ na jednom místě – to je pro Střelce skutečná noční můra. Tito lidé rádi zkoušejí nové věci  a mají pořád spoustu nápadů a energie. A také milují cestování a poznávání jiných kultur. Střelci, spojte v roce 2014 příjemné s užitečným a najděte si práci v zahraničí.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz