Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak rychle najít práci

Tipy a články: Jak rychle najít práci

Životopis, motivační dopis, pohovor… známe asi všichni, jak to chodí. Tyhle triky se ale hodí každému, kdo právě hledá práci.

Začněte hned

Možná si říkáte „až po prázdninách“, „až po Vánocích“, „až příští měsíc“. Ne! Začněte hned! Myslete na to, že výběrové řízení trvá i několik týdnů a navíc – takových jako jste vy, je více. Nepolevujte a odpovídejte i v době, kdybyste to raději odložili.

Když hledají supermana

Firmy někdy v inzerátech hledají hotové supermany. Všechny vypsané nároky ale splňuje jen velmi málo lidí. Nenechte se tím odradit! Na inzerát odpovězte, pokud splňujete alespoň 80 % požadavků. Podívejte se ještě jednou na inzerát: na jaké znalosti a dovednosti firma klade největší důraz a co je spíše doplňkové? Podle toho upravte životopis.

» Co dělat, když nesplňujete všechny požadavky

Jak vylepšit životopis

Životopis rozhodně není „cár papíru, který stejně nikdo nečte,“ jak se občas traduje v internetových diskuzích. Udělejte ho hlavně názorný – aby z něj bylo na první pohled patrné, jaké znalosti a schopnosti firmě přinášíte. Nicneříkající fráze (jsem flexibilní, rád se učím nové věci, jsem pečlivý) personalisty bohužel nenadchnou.

Přečtěte si rozhovor, kde personalistka dává pár užitečných triků: Lákavý životopis: udělejte ho hlavně názorný

Oříšek jménem motivační dopis

Jednoduchý trik: Představte si, že to nepíšete personalistovi, ale říkáte třeba svému kamarádovi. Co myslíte, že ho zaujme a přesvědčí? Povídačky ve stylu „jsem mistr světa“ to asi nebudou. Zrovna tak vynechte obecné a zaměnitelné fráze, ze kterých není poznat, co vlastně umíte.

Nabídky e-mailem

Drobnost, kterou ale využívá stále málo lidí. Zobrazte si inzeráty v lokalitě, která vás zajímá a srolujte trochu dolů. Čeká tam na vás políčko, kam zadáte e-mailovou adresu. Žádná nabídka vám už neuteče:

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz