Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Kde máte šanci: 4 regiony, kde firmy naberou tisíce lidí

Tipy a články: Kde máte šanci: 4 regiony, kde firmy naberou tisíce lidí

Pracovní trh se začíná pozvolna probouzet z krize a volných míst přibývá. Dnes vám přinášíme konkrétní tipy na firmy, které se chystají nabírat nové zaměstnance. Jedná se například o pobočku amerického internetového obchodu Amazon nebo výrobce autosedaček Faurecia.

22. 10. 2013

↑ Čas poslat životopis. V okolí Prahy, Brna, Žatce a Plzně firmy nabízejí tisíce nových příležitostí. 

Praha a Brno: Distribuční centra obchodu Amazon

Až 4 tisíce dlouhodobých pracovních míst a dalších 6 tisíc sezónních míst přinese do tří let Česku Amazon, americký internetový obchod. Nejdéle v druhé polovině příštího roku totiž Amazon otevře v okolí Prahy a Brna nová distribuční centra pro evropské zákazníky. Zaměstnance ale firma začala shánět už teď. Poptává pracovníky pro příjem, kompletaci a balení zboží, volná jsou také místa manažerů a vedoucích týmů. Pražské centrum vznikne v obci Dobrovíz, blízko pražského letiště Václava Havla. Brněnské centrum bude umístěno nedaleko centra města u dálnice D1.

Žatec: Výroba autodílů v Johnson Controls

537 nových pracovních míst přináší na Lounsko americká společnost Johnson Controls. Ta hodlá v příštích třech letech investovat 1,3 miliardy korun do rozšíření výroby autodílů v průmyslové zóně Triangle u Žatce. V závodě se budou vyrábět palubní přístrojové desky a dveřní panely. V roce 2015 pak koncern Johnson Controls plánuje otevřít v Boru u Tachova továrnu na výrobu systémů a součástek pro automobilové sedačky. V tomto provoze najde práci dalších 200 až 300 lidí.

Plzeňsko: Výrobce autosedaček Faurecia

Francouzský koncern Faurecia otevřel u dálnice D5 poblíž Plzně závod na výrobu autosedaček. Nyní továrna zaměstnává 420 lidí a do konce roku 2015 jich má být až 800. „Celý provoz je plně funkční, ale už teď připravujeme výrobní linku, která dá práci dalším lidem z Plzeňského kraje,” uvedl ředitel nového závodu Faurecia Plzeň Vladimír Suchý. Firma začala nabírat nové lidi pro příští rok, kdy chce zaměstnávat už 500 lidí; dvě třetiny mají být muži. Závod potřebuje dělníky i specialisty do výroby, kvality, logistiky a údržby.

Jižní Morava: Nová pracovní místa pro znevýhodněné

Jihomoravský krajský úřad se rozhodl podpořit takzvané sociální podnikání, při kterém zaměstnavatelé dávají práci hendikepovaným, lidem s duševními nemocemi, léčícím se narkomanům, imigrantům, bezdomovcům, propuštěným vězňům a dalším, kteří se na pracovním trhu uchytávají jen velmi obtížně. Na podporu projektu kraj žádá dotaci 15 milionů korun z EU. Hlavním cílem projektu je vznik a rozvoj sociálních podniků v Jihomoravském kraji. Tyto podniky následně budou moci otevřít více mít pro zdravotně  sociálně znevýhodněné uchazeče.

Prace.cz

Kam dál?

Jak se připravit na pohovor?

Pracovní smlouva: Co si ohlídat před podpisem?

Agenturní zaměstnávání: v čem je rozdíl?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz