Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Nejste zcela ideální kandidát? I tak odpovězte. Firmy potřebují lidi a spíš přimhouří oko

Tipy a články: Nejste zcela ideální kandidát? I tak odpovězte. Firmy potřebují lidi a spíš přimhouří oko

Ta práce je zajímavá, už jsem něco podobného dělal/a, ale tohle neumím, tohle také nesplňuji…, tak tam ani nebudu psát. Jestli přistupujete k inzerátům podobně a necháte se odradit, pokud nesplňujete vše, co zaměstnavatel požaduje, děláte chybu. Zrovna teď je vhodná doba odepisovat na pracovní nabídky i v případě, že úplně přesně neodpovídáte přáním firmy.

Trh práce se řídí jednoduchou logikou – když je málo míst a hodně uchazečů, zaměstnavatelé si mohou vybírat kandidáty, kteří splňují takřka všechny jejich požadavky. A navíc umějí třeba zpívat.

Když je ale práce hodně a firmy potřebují lidi, musejí volit z menšího počtu uchazečů. Tím spíše vezmou někoho, kdo zcela přesně neodpovídá jejich představám. V současnosti naštěstí platí to druhé. Ekonomika se po pandemii rychle vzpamatovává a zaměstnanci jsou potřeba mimo jiné také v oborech, které dříve nemohly fungovat.

Kdy ano a kdy ne

Za takových okolností se víc než jindy vyplatí odpovídat i na inzeráty, u nichž si nemůžete odškrtnout všechny dovednosti a podmínky, které zaměstnavatel uvedl. Třeba vzdělání, délku praxe v oboru, stupeň znalosti cizích jazyků… Nikdo přece není superman, aby vynikal ve všem, co si firma stanovila. A že je někdy takový seznam docela dlouhý.

Přesto je potřeba jednat rozumně. Jestliže někdo doposud pracoval jako skladník, těžko se z něj stane personalista s alespoň dvouletou praxí. Pokud ale skladník zvažuje práci vedoucího logistického týmu, jeho šance už jsou větší, ačkoliv nesplňuje vše, co firma vypsala. Například se anglicky nedomluví tak suverénně, jak stojí v inzerátu, nebo si při učňáku nedodělal požadovanou maturitu.

Existují dvě zásady, které je dobré dodržovat, když odpovídám na inzerát:

  • Splňuji alespoň 80 % požadavků? Pak má smysl se o získání práce pokoušet.
  • Vyhovovat musím zejména podmínkám vypsaným mezi prvními. Bez nich se totiž inzerovaná práce většinou dělat nedá. Nemám-li například řidičák na kamion, těžko s ním můžu jezdit.

Hlavně nelhat

Pokud se rozhodnu, že na inzerát odpovím, určitě si v životopisu nic nevymýšlím, stejně by se na to přišlo. Mé šance může zvýšit také motivační dopis, který k životopisu přiložím. V něm se zaměřím na ty dovednosti, které podle inzerátu splňuji. Můžu ale také trochu zariskovat a zmínit, že v tom nebo v onom bych se musel ještě zdokonalit, případně nemám zatím zkušenosti, ale rád/a je získám. Třeba personalista ocení upřímnost a na pohovor mě pozve. Protože právě o to jde – dostat se na pohovor.

Lepší než první v pořadí

Tam už bude více času vše probrat a kromě dovedností zde může kandidát přesvědčit také svojí osobností, schopností vymyslet řešení modelových situací nebo tím, že by dobře zapadl do týmu. Třeba bude budoucímu šéfovi sympatičtější než někdo, kdo sice jezdí se vysokozdvižným vozíkem jako bůh, ale na každou otázku odpovídá neochotně a před začátkem pohovoru zapomněl vyplivnout žvýkačku.

Zaučíme vás

Zaměstnavatel se také může rozhodnout, že si nováčka sám zaškolí. Ostatně tuto ochotu zmiňuje řada firem už v samotném inzerátu. Nejčastěji volí formulace typu: schopnost práce s informačním systémem XY výhodou, ale ostatní zaučíme. Dává tak jasně najevo, že nějaká dovednost není podmínkou přijetí.

Pak je rozhodování odepsat na inzerát ještě jednodušší, pokud zrovna s XY pracovat neumíte. Při nejhorším vás firma na pohovor nepozve. Nic horšího se stát nemůže a byla by škoda se o možnost získat nějaké místo připravit jen proto, že něco, co se lze naučit, dosud neumím. Vůli tak učinit ovšem musím dát během výběrového řízení dostatečně najevo.

Ochota firem si nové lidi zaškolovat s úbytkem hlásících se kandidátů stoupá. Což zvyšuje šance uchazečů nejen získat dobrou práci, ale také novou dovednost. A to nikdy není k zahození.

Prohledejte na Prace.cz inzeráty, které by pro vás připadaly v úvahu.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz